Wypłaty w BTC dla pracowników miejskich Jackson

Położone w stanie Tennessee Jackson stanie się pierwszym miastem w USA, w którym pracownicy miejscy będą mogli zarabiać w BTC.

Za wprowadzeniem takiego rozwiązania jest między innymi burmistrz Jackson Scott Conger. Według niego pracownicy miejscy zyskają dzięki temu możliwość dywersyfikacji, a miasto stanie się bardziej atrakcyjne dla firm i wykonawców, którzy będą mogli otrzymać zapłatę w kryptowalucie.

Poszukiwany pośrednik krypto płatności

Na razie miasto Jackson zamieściło zapytanie ofertowe (RFP). Firmy, które chciałyby nawiązać współpracę, mają czas do 22 grudnia, aby przygotować oferty. Burmistrz Scott Conger zapowiedział, że po zebraniu ofert zostanie powołana komisja, która w lutym 2022 r. wybierze najkorzystniejszą propozycję.

Firma, która zostanie oficjalnym pośrednikiem krypto płatności dla amerykańskiego miasta Jackson, będzie otrzymywała USD, które następnie przeliczy po aktualnym kursie na BTC. Kryptowaluty trafią do tych pracowników, którzy wybiorą BTC jako formę wynagrodzenia.

Na razie nie wiadomo, ilu pracowników miejskich Jackson zdecyduje się na korzystanie z nowego rozwiązania. Nie trzeba jednak mieć specjalistycznej wiedzy na temat kryptowalut, aby dojść do tego, że otrzymywanie przynajmniej części wynagrodzenia w BTC może być bardzo opłacalne.

Oczywiście każdy może we własnym zakresie wymienić fiaty w kantorze lub na jednej z wielu giełd, ale wciąż wiele osób postrzega to jako coś skomplikowanego i czasochłonnego. Możliwość pobierania wynagrodzenia w BTC bezpośrednio od pracodawcy nie tylko rozwiązuje ten problem, ale może też przyciągnąć do kryptowalut kolejne osoby. W dodatku nie chodzi o osoby zatrudnione w niewielkiej prywatnej firmie, tylko o pracowników miejskich znanego amerykańskiego miasta.

Można założyć, że coraz więcej osób będzie chciało otrzymywać wypłatę w kryptowalutach. W końcu już nie tylko Burmistrz Miami chce otrzymać wynagrodzenie w Bitcoinie, ale również duża część Milenialsów i Pokolenia Z chciałaby otrzymywać część wynagrodzenia za pracę w bitcoinie.

Alternatywą dla mieszkańców USA, którzy nie pracują w Jackson, może być przekazywanie wypłaty na giełdę Coinbase.

Co sądzisz o planach burmistrza miasta Jackson? Czy chciałbyś otrzymywać wynagrodzenie w BTC?

Komentarze