Wykorzystanie SegWit w sieci Bitcoin na najwyższym poziomie

Liczba transakcji Bitcoin z wykorzystaniem Segregated Witness (SegWit) właśnie przekroczyła próg 50%. Ponad połowa wszystkich działań w sieci obejmuje teraz aktualizację, która pomaga obniżyć opłaty transakcyjne i zablokować zatory w sieci króla kryptowalut. Wykorzystanie SegWit w sieci Bitcoin cały czas rośnie.

Nie tylko hash rate Bitcoina rośnie bardzo dynamicznie. Ostatnio mamy też do czynienia z ciągłą poprawą różnych innych czynników i wyznaczników sieci. Również wykorzystanie SegWit osiągnęło właśnie kamień milowy. Okazuje się, że 50% wszystkich transakcji procesuje się przez SegWit. Już od lipca mamy do czynienia ze stałym wzrostem w tym zakresie. Ostatni szczyt, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, był na poziomie 48%.

Powolne wdrażanie SegWit

SegWit został wydany w sierpniu 2017 r., ale wdrażanie go przez giełdy i portfele było powolne. Jednakże dziś mówimy o 50 – procentowym kamieniu milowym, którego osiągnięcie zajęło ponad dwa lata.

Aktualizacja SegWit to soft fork sieci Bitcoin przeprowadzony w celu zwiększenia wydajności bloków. W rezultacie spadły opłaty. Istnieją pewne dowody, że adopcja SegWit ma tendencję do wzrostu, gdy opłaty w sieci Bitcoin są wyższe. Na przykład, gdy opłaty transakcyjne Bitcoin wzrosły z 0,54 USD do 2,36 USD w maju, płatności SegWit również wzrosły z 40,4% 1 maja do 45,7% 18 maja.

Oto jak adopcję SegWit na Bitcoinie przedstawia znany i szanowany analityk Willy Woo:

segwit

SegWit, halving i hashrate Bitcoina

SegWit przyczynił się do spadku kosztu transakcji o około 60% od grudnia 2017 r. To pozytywna zmiana dla Bitcoin. Można mniemać, że będzie się to dalej pozytywnie rozwijać wraz z kolejnymi kamieniami milowymi, które będzie zaliczał protokół. Wiele wskazuje na to, że wykorzystanie SegWit wkrótce ustabilizuje się na poziomie około 50%. Uważa się za bardzo prawdopodobne, że tuż przed kolejnym halvingiem poziom wykorzystania SegWit jeszcze bardziej wzrośnie.

Bitcoin wykazuje coraz większe oznaki siły. Mówi się, że do przyszłorocznego halvingu Bitcoin jest w stanie pokazać się z jeszcze lepszej strony. Hashrate jest najwyższy w historii. Król kryptowalut, który nic nie zrobił sobie z bessy 2018 roku jest coraz bardziej respektowanym cyfrowym aktywem i rośnie w siłę każdego kolejnego dnia.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx