Wydarzenie związane z kryptowalutami: The B Word

2 547

Na 21 lipca zaplanowano wydarzenie The B Word. Jest to związana z bitcoinem inicjatywa, która ma na celu popularyzację najstarszej kryptowaluty oraz obalanie szkodliwych i nieprawdziwych mitów, jakie ostatnimi czasy narosły wokół BTC.

Chociaż na oficjalnej liście zaproszonych prelegentów nie ma Elona Muska, to do wzięcia udziału w dyskusji zaprosił go Jack Dorsey. Miliarder wyraził zainteresowanie propozycją, co można uznać za zapowiedź ciekawej rozmowy.

Dyskusja Jacka Dorseya i Elona Muska

Od dłuższego czasu Jack Dorsey jest mocno zainteresowany bitcoinem. Pisaliśmy o tym między innymi w artykułach Szef Twittera Jack Dorsey konfiguruje swój własny węzeł Bitcoin oraz Czy Square wypuści portfel sprzętowy? W przeciwieństwie jednak do Elona Muska, CEO Twittera i Square przez cały czas pozostaje wierny swoim przekonaniom.

W związku ze zbliżającym się wydarzeniem The B Word postanowił zaprosić miliardera do wspólnej dyskusji na temat bitcoina. Wykorzystał do tego oczywiście swoją platformę, z której chętnie korzysta Elon Musk. Na jego wiadomość o treści Porozmawiajmy o tym:

Let’s have THE talk

Elon Musk publicznie odpowiedział bardzo dobrze, zróbmy to:

For the Bitcurious? Very well then, let’s do it 😉

Jack Dorsey spróbował zainteresować wydarzeniem również bitcoinowego sceptyka Petera Schiffa. Ten jednak po raz kolejny przyznał, że liczy się tylko złot, a bitcoin nie naprawi problemu z walutami fiat. Co ciekawe, chociaż Schiffa od lat krytykuje BTC i otwarcie popiera złoto, to pod koniec 2020 roku został uznany za jednego z największych influencerów kryptowaluty (Peter Schiff drugim najbardziej wpływowym influencerem bitcoin ostatniego tygodnia).

Rejestracja na The B Word

W celu zarejestrowania się na wydarzenie należy odwiedzić thebword.org i wypełnić krótki formularz (wystarczy podać imię, nazwisko, nazwę firmy, e-mail, kraj). Start zaplanowano na środę (21 lipca 2021 r.), godzina 18:00. Wśród zaproszonych prelegentów są Cathie Wood (CEO ARK Invest), Jack Dorsey (CEO Square i Twittera), Adam Back (CEO Blockstream) oraz John Newbery (prezes Brink).

Komentarze