Szef Twittera Jack Dorsey konfiguruje swój własny węzeł Bitcoin

Szef Twittera, Jack Dorsey, przeniósł swoje poparcie dla Bitcoina na nowy poziom. Skonfigurował własny węzeł w sieci króla kryptowalut.

Jack Dorsey, wieloletni entuzjasta Bitcoin i bezsprzecznie jeden z najbardziej wpływowych zwolenników waluty cyfrowej i jej technologii, aktywnie przyczynia się do rozwoju sieci. Po wprowadzeniu Bitcoin do Cashapp i ogłoszeniu planów wydania otwartego, zdecentralizowanego standardu dla mediów społecznościowych, dyrektor generalny Twittera zaprosił Bitcoin jeszcze bliżej siebie.

Dorsey ujawnił wczoraj zrzut ekranu z synchronizacją swojego węzła z łańcuchem blokowym Bitcoina:


Przeczytaj również:

Czym jest węzeł Bitcoin i jak go uruchomić?

Uruchomienie własnego. pełnego węzła Bitcoin wymaga pobrania rejestru wszystkich wcześniej zakończonych transakcji bitcoin, aby węzeł był na równi z innymi istniejącymi węzłami. Po zakończeniu konfiguracji węzeł bitcoin umożliwia dostęp i weryfikację transakcji na łańcuchu bloków Bitcoin.

Poprzednie, pro-Bitcoinowe działania Dorseya

Jack Dorsey kilkakrotnie popierał Bitcoin w przeszłości, określając go jako najlepszą rodzimą walutę Internetu i przyszłość Twittera.

„Blockchain i bitcoin wskazują na przyszłość i na świat, w którym treść istnieje na zawsze, gdzie jest trwała, gdzie nie znika, gdzie istnieje na zawsze w każdym węźle, który jest z nią połączony”. – powiedział Dorsey na zeszłorocznym Forum Wolności w Oslo.

Zachęcał również swoich zwolenników do przekazywania bitcoinów na rzecz protestów End SARS w Nigerii w zeszłym roku.

Pomimo otwartego poparcia dla Bitcoin, Dorsey jest zdania, że ​​wciąż istnieją bariery, które należy przezwyciężyć na drodze do masowej adopcji.

„Musimy zbudować bitcoin w taki sposób, aby był intuicyjny, był równie szybki i wydajny, jak to, co istnieje dzisiaj, a także wykraczał poza te ramy”.

Przeczytaj również:

Komentarze