Hal Finney: „Running Bitcoin” | 12 lat historycznego tweeta

8 596

Dwanaście lat temu Hal Finney, jedna z najważniejszych osób w historii Bitcoina, opublikował pierwszy tweet dotyczący największej kryptowaluty świata.

Przewidujący umysł Finneya

Finney był pierwszym zwolennikiem Satoshiego Nakamoto, który zasłynął, między innymi z tego, że to na jego adres została skierowana pierwsza transakcja w sieci Bitcoin. Miało to miejsce 12 stycznia 2009 roku.

Niektóre z innych słynnych tweetów Finneya obejmują ten o dodaniu większej anonimowości do Bitcoin i zmniejszeniu emisji CO2 z wydobycia – problemu, który tkwi w głowach wielu ekologów.

hal finney
źródło: tutaj

Finney wyrokował również, że bitcoin może potencjalnie osiągnąć cenę 10 milionów dolarów za monetę.

Dlaczego niektórzy myślą, że Finney to Satoshi?

W październiku 2009 roku Finney ujawnił, że zdiagnozowano u niego chorobę Lou Gehriga/ stwardnienie zanikowe boczne. Po pięcioletniej walce z chorobą zmarł 28 sierpnia 2014 roku.

Istnieje mnóstwo spekulacji na temat tego, czy to sam Finney stworzył kryptowalutę, ze względu na czas zniknięcia Satoshiego i fakt, że mieszkał w tym samym mieście co Dorian Nakamoto, Amerykanin pochodzenia japońskiego, który został błędnie zidentyfikowany jako człowiek stojący za stworzenie Bitcoina przez dziennikarkę Newsweeka.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Może Cię zainteresować:

Komentarze