Wspólne plany Goldman Sachs i FTX

Jeżeli ktoś wciąż nie dostrzega postępującej adopcji krypto, powinien zapoznać się z najnowszymi planami Goldman Sachs. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie chce nawiązać współpracę z popularną giełdą FTX.

Spotkanie CEO FTX Sama Bankmana-Frieda z CEO Goldman Sachs Davidem Solomonem, do którego doszło na Karaibach, pokazuje, że popularny bank zdaje sobie sprawę z potencjału krypto i chce nawiązać współpracę z jedną z najpopularniejszych giełd.

Rośnie zainteresowanie krypto ze strony tradycyjnych instytucji finansowych

Nie po raz pierwszy Goldman Sachs wykazuje zainteresowanie rynkiem cyfrowych aktywów. W artykule Goldman Sachs na rynku kryptowalut opisywaliśmy plany związane ze zwiększeniem zaangażowania na rynku walut cyfrowych, które pozwolą bankowi zwiększyć swój udział w branży krypto. Ostatnio natomiast popularny bank inwestycyjny wydał raport Overview of Digital Assets and Blockchain, w którym zachwalano Ripple, Circle oraz Coinbase (zobacz również: Goldman Sachs dostrzega potencjał Ripple).

O czym rozmawiali CEO FTX i Goldman Sachs?

Według źródeł Financial Times podczas spotkania dyskutowano na temat możliwości nawiązania współpracy pomiędzy giełdą FTX a bankiem inwestycyjnym Goldman Sachs. Poruszono również tematy związane z regulacjami rynku krypto i pomocy, jaką bank mógłby udzielić giełdzie kryptowalut, gdyby ta chciała pójść drogą amerykańskiej giełdy Coinbase i zadebiutować na Nasdaq (więcej informacji znajdziesz w artykule: Nasdaq ustalił cenę referencyjną COIN giełdy Coinbase).

Sam Bankman-Fried miał jednak odrzucić tę propozycję, ponieważ w najbliższym czasie chce skupić się na prywatnych rundach finansowania.

Czy FTX potrzebuje wsparcia ze strony Goldman Sachs?

FTX znajduje się obecnie na piątym miejscu zestawienia CoinGecko, które obejmuje najchętniej odwiedzane scentralizowane giełdy kryptowalut. Według danych FTX giełda zajmuje trzecie miejsce, jeżeli chodzi o wielkość globalnego wolumenu (wyprzedzają ją jedynie Binance i OKEx).

W kontekście ewentualnej współpracy banku Goldman Sachs z giełdą FTX warto przypomnieć słowa Sama Bankmana-Frieda, które młody miliarder wypowiedział w ubiegłym roku: jeśli będziemy największą giełdą, (przejęcie Goldman Sachs lub CME Group) nie jest wykluczone.

„If we are the biggest exchange, (buying Goldman or CME) is not out of the question at all”.

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx