Najbogatsi miliarderzy Forbesa | Zobacz, kto z branży kryptowalut ma najwięcej pieniędzy

Michael Saylor i Sam Bankman-Fried są jednymi z nielicznych, którzy dołączyli do Listy Miliarderów Forbesa na skutek ostatnich wzrostów na rynku. Kim są najbogatsi miliarderzy w branży kryptowalut?

W miarę wzrostów na rynku walut cyfrowych, do 35-tej, dorocznej światowej listy miliarderów magazynu Forbes, dołączyło dziewięciu nowych przedstawicieli branży.

Najbogatsi miliarderzy branży kryptowalut na liście Forbes’a

Sam Bankman-Fried i Michael Saylor są jednymi z nowicjuszy na liście miliarderów, podczas gdy dyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, ponownie dołącza do listy po tym, jak opuścił ją podczas bitcoinowej bessy.

Według listy Forbesa, najbogatszym z kryptowalutowych miliarderów jest dyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX, Sam Bankman-Fried. Jego majątek szacuje się na 8,7 miliarda dolarów. Drugie miejsce zajmuje dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong – jego majątek wzrósł z 1 miliarda dolarów w zeszłym roku do aktualnych 6,5 miliarda dolarów. Armstrong posiadający 2,8 miliona akcji klasy A Coinbase może znacznie wzrosnąć jego wartość netto w wyniku zbliżającego się bezpośredniego notowania giełdy kryptowalut.

W marcu chiński Hurun Research Institute podobnie uznał Armstronga i Frieda za odpowiednio pierwszego i drugiego z najbogatszych w branży kryptowalut, aczkoleiek ustalił wartość netto Armstronga na 11,5 miliarda dolarów, a Frieda na 10 miliardów dolarów.

Współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, który jest obecnie uwikłany w batalię prawną o wartości 1,3 miliarda dolarów z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd do spółki z dyrektorem generalnym firmy Bradem Garlinghouse’m, zajmuje trzecie miejsce na liście Forbesa z wartością netto 3,4 miliarda dolarów. Jed McCaleb, również współzałożyciel Ripple, po raz pierwszy w tym roku znalazł się na liście z fortuną w wysokości 2 miliardów dolarów.

Inni w zestawieniu to słynni bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss. Ich wartość netto rosła – od czasu pierwszych inwestycji w BTC – o 3 miliardów dolarów każdego roku. Aktualnie uplasowali się na 6 miejscu wśród kryptowalutowych miliarderów.

Listę zamykają: dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor (2,3 mld USD), wczesny inwestor Bitcoin Matthew Roszak (1,5 mld USD), inwestor venture capital Tim Draper (1,5 mld USD), współzałożyciel Coinbase Fred Ehrsam (1,9 mld USD), dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (1,9 miliarda dolarów, jedyna osoba powracająca na liście) i dyrektor generalny Digital Currency Group Barry Silbert (1,6 miliarda dolarów).

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze