Ripple górą | SEC musi ujawnić dokumenty odnośnie bitcoina i ethereum

Ripple wyszło zwycięską ręką w kontekście rozpatrzenia przez sąd wniosku o ujawnienie komunikacji SEC odnośnie bitcoina i ethereum jako „niezarejestrowanych papierów wartościowych”. Kurs XRP/USD wzrósł w ciągu ostatnich 24 godzin o ponad 18%.

Od grudnia Ripple Labs i SEC walczą w sprawie wartej 1,3 miliarda dolarów. Komisja zarzuciła firmie oferowanie niezarejestrowanego papieru wartościowego w postaci natywnego tokena XRP.

Ripple wygrywa bitwę

Sąd wydał w tej sprawie nowe orzeczenie. SEC będzie musiała przekazać do sprawy są wewnętrzną dokumentację odnośnie bitcoina i ethereum. W rezultacie powyższego – jeżeli tylko sugestie Ripple okazałyby się prawdą – opinia publiczna będzie mogła podejrzeć, co działo się w SEC, kiedy status regulacyjny kryptowalut znajdował się jeszcze w powijakach.

Kontekst całej sprawy znajdziecie tutaj:

Sprawa przybiera ciekawy obrót…

15 marca Ripple Labs wraz ze współoskarżonymi, CEO Bradem Garlinghouse i Chrisem Larsenem, złożyli wniosek o zobowiązanie SEC do przedstawienia dokumentów dotyczących komunikacji SEC na temat bitcoin i ethereum lub jej wewnętrznej komunikacji na temat XRP.

„Przez prawie dekadę SEC obserwowała, jak XRP rośnie i rozwija się, przez cały czas nie wydając formalnych wskazówek, że jego sprzedaż może być nielegalna” – napisała 15 marca w skardze do sędzi Sądu Okręgowego USA Sarah Netburn. „SEC ogłosiła jednak, że sprzedaż dwóch podobnych aktywów cyfrowych – bitcoina i eteru – nie stanowiła oferty papierów wartościowych”.

SEC, poprzez publiczne komentarze zarówno byłego przewodniczącego Jaya Claytona, jak i byłego dyrektora Williama Hinmana, poinformowała, że ​​nie uważa bitcoina i ethereum, dwóch największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, za papiery wartościowe. Komisja nie wydała jednak żadnych formalnych wskazówek wyjaśniających szczegółowo, w jaki sposób doszła do tego wniosku. Papier wartościowy to rodzaj umowy inwestycyjnej, która zakłada oczekiwanie przyszłych zysków.

Czego szuka Ripple?

Ripple prawdopodobnie szuka wzmianek SEC o XRP jako „wirtualnej walucie”, takiej jak BTC czy ETH. Wzmocniłoby to argumenty firmy, że należy go traktować podobnie. Ripple może również uzyskać wgląd w kryteria agencji dotyczące określania, kiedy zasoby cyfrowe są, a kiedy nie są papierami wartościowymi, i prawdopodobnie może to wykorzystać, aby udowodnić, że XRP spełnia te wymagania.

„Mam zamiar przychylić się w dużej części do wniosku oskarżonych” – powiedziała sędzia Netburn podczas rozprawy, jak donosi Law360. Sędzie włączyła do swojej decyzji dokumenty, takie jak protokoły posiedzeń i notatki wewnętrzne, aczkolwiek nie uwzględniła wewnętrznych e-maili pracowników.

SEC sprzeciwiła się wnioskowi o ujawnienie powyższych dokumentów, twierdząc, że „takie działania są tym, co powinno być tutaj w centrum uwagi”.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze