Willy Woo | Sezon na alty? Nie ma gwarancji, że w ogóle nastąpi

Znany i ceniony analityk Adaptive Fund, Willy Woo, opublikował niedawno na Twitterze wykres przedstawiający historyczne wyniki 2000 altcoinów pod względem najmniejszej jednostki Bitcoin, satoshi. Według tych danych większość walut cyfrowych straciła od 90 do 99 procent swojej wartości w satoshi po boomie na altcoiny w 2017 r. i kolejnym kryzysie w 2018 r. Czy sezon na alty ma szansę powrócić?

Bitcoin dominuje nad altcoinami

W 2019 roku wycena bitcoina wzrosła o ponad 178 procent w 2019 r. Pozostałe kryptowaluty nie wykazywały tak dużego tempa. Według lipcowego raportu Coin Metrics, większość altcoinów spadła o ponad 40 procent. Ethereum i Litecoin odnotowały spadek odpowiednio o 28 i 32 procent. Bitcoin spadł jednak tylko o około 2 procent.

Według Maxa Keisera, gospodarza raportu Keizera RT, dominacja Bitcoina będzie rosła. Przewiduje się, że dominacja kryptowaluty wzrośnie z obecnych 68,2 procent do ponad 80 procent. Keiser dodał, że era altcoinów i hard forków 2014-2017 dobiegła końca.

Rynek altcoin zaczął spadać, gdy Bitcoin osiągnął swój ostatni rekord wynoszący ponad 12 000 USD. Inwestorzy prawdopodobnie zaczęli wyciągać pieniądze z altcoinów, korzystając z rosnącej ceny Bitcoin. Ostatnie zawirowania geopolityczne, takie jak wojna handlowa USA-Chiny, spowolnienie gospodarek rozwijających się i chiński juan osiągający najniższy poziom od 11 lat, są również postrzegane jako czynnik przyczyniający się do wzrostu bitcoina. Niedawno kryptowaluta wykazywała zachowanie podobne do złota, co sugeruje, że coraz więcej inwestorów postrzega Bitcoin jako bezpieczną przystań i store-of value.

Sezon na alty pod znakiem zapytania

W innym tweecie Willy Woo stwierdził, że nie można zagwarantować powrotu „sezonu na alty”. Jednocześnie dodał, że jeśli tak się stanie, nie nastąpi to wcześniej, niż przed końcem 2019 r. lub z początkiem 2020 r. Woo ostrzegł również swoich obserwatorów, że altcoiny rzadko utrzymują długoterminowe wyniki przez pełne cykle hossy lub niedźwiedzia. Powiedział, że większość altcoinów nie przetrwa długo. Jedynym wyjątkiem może być wg analityka Ethereum (ETH).

„Sezon na alty” 2016-2017 było idealnym poligonem do parabolicznego rajdu altcoinów. Ethereum stało się wiodącą siecią blockchain, która pomogła uruchomić setki innych interesujących i przydatnych projektów. Szybko nastąpił wysyp ICO. Towarzyszył temu, jak pamiętacie, niesamowity szum. Woo twierdzi, że jeżeli kolejny „sezon na alty” w ogóle nadejdzie, nie skupi się już na szumie i marketingu, lecz na realnej wartości występujących w nim projektów. Inwestorzy nie będą chcieli dać się nabrać po raz drugi.

Co zatem dalej z altami? Czy ich czas ma szansę powrócić? Dajcie znać w komentarzach, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze