Altcoiny pod presją podaży! Ostatnie wzrosty to tylko korekta?

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że wskutek niedawnych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej oraz dwa kolejne, horyzontalne poziomy wsparcia znajdujące się kolejno w rejonie 5,85 USD oraz 4,50 USD i dotarł aż w okolice strefy pomiędzy 3,00-3,20 USD, gdzie dwa tygodnie temu pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty, w wyniku których cena EOSa dotarła w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 4,50 USD. 

  • Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w rejon 5,85 USD
  • Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnymi zasięgami wydają się kolejno okolice 3,00 USD, bądź nawet 1,70 USD.

Biorąc pod uwagę niewielką dynamikę obecnej tendencji wzrostowej, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, iż jet to jedynie ruch korekcyjny, po którym spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellara zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,1185 USD i dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej. Mimo kilkudniowej konsolidacji wsparcie to jednak również zostało pokonane, a w wyniku późniejszych spadków kurs osunął się aż w rejon tegorocznych dołków. 

Mimo, że tam pojawiła się reakcja popytowa, to późniejsze wzrosty trwały zaledwie cztery dni i dotarły one jedynie do w/w linii tendencji wzrostowej, gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa. Od kilku dni obserwujemy trend horyzontalny. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że po jej zakończeniu znów pojawi się większa reakcja podażowa i spadki, wskutek których cena Stellara mogłaby osunąć się do 0,072 USD, bądź nawet 0,06 USD.

ADA/USD – Cardano

Na notowaniach Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał istotne wsparcie w wysokości 0,076 USD, po czym osunął się do linii tendencji wzrostowej będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału wzrostowego. Tam jednak również nie pojawiła się większa reakcja popytowa, w efekcie czego i to wsparcie zostało pokonane.

Ostatecznie cena Cardano dotarła w rejon horyzontalnego wsparcia w wysokości 0,052 USD, gdzie już dwa tygodnie temu pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej kanału wzrostowego. Cała obecna tendencja przypomina zatem jedynie formę korekty, po której cena Cardano znów mogłaby się osunąć. Okazuje się więc, że w wyniku ewentualnych spadków, docelowo rynek mógłby nawet pokonać poziom 0,052 USD. Gdyby tak się stało, notowania Cardano mogłyby dotrzeć w okolice 0,0357 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,0312 USD, po czym dotarł w rejon 0,0214 USD, gdzie już dwa tygodnie temu pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia otworzyło drogę do ponownych wzrostów. Te dotarły jednak tylko w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 0,0312 USD. Tam po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa i finalnie cena TRX znów osunęła się w okolice 0,0214 USD. Jeżeli tylko i to wsparcie zostanie pokonane, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic grudniowych minimów.

XMR/USD – Monero

Na notowaniach Monero zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek osunął się z ponad 121 USD aż poniżej 72 USD. Tam pojawiła się reakcja popytowa, w wyniku której kurs dotarł w rejon ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu) tj. 86 USD i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, gdzie kilka dni temu pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena Monero mogłaby ostatecznie osunąć się po raz kolejny w okolice 72 dolarów.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej i techniczne wsparcie w wysokości 137 USD. Ostatecznie notowania osunęły się aż do 100 USD, gdzie już dwa tygodnie temu pojawiła się reakcja popytowa. W praktyce okazała się ona jednak chwilowa i rynek szybko wrócił w okolice tego wsparcia. Jeżeli i ono zostanie pokonane, cena Dasha mogłaby ostatecznie osunąć się nawet do 57 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Elementami składowymi dobrego tradingu są: 1. cięcie strat, 2. cięcie strat i 3. cięcie strat. Jeśli będziesz przestrzegał tych trzech reguł, to możesz mieć szanse.

– Ed Seykota

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze