W co pod koniec roku inwestują wieloryby?

Chociaż sugerowanie się działaniami innych inwestorów nie zawsze przekłada się na zyski, to warto sprawdzać, co w danym momencie przyciąga uwagę dużych graczy.

Na celowniku ethereumowych wielorybów znalazły się obecnie tokeny gamingowe oraz metaversowe.

Ethereum i stablecoin na portfelach wielorybów

Według serwisu WhaleStats, który analizuje ruchy 1 000 największych portfeli ETH, inwestorzy z dużym kapitałem kupują przede wszystkim najważniejszy altcoin, czyli Ethereum. Zaraz za nim jest stablecoin (USDC). Wieloryby inwestują również w tokeny związane z grami i wirtualnymi światami.

Inwestorzy kupują tokeny metaverse

Dużą popularnością wśród inwestorów cieszy się token Axie Infinity (AXS). Jeżeli do tej pory nie interesowałeś się tym projektem, możesz zacząć od lektury artykułu: Axie Infinity rośnie w oczach.

W ostatnich dniach wzrosło również zainteresowanie projektem Decentraland. Więcej informacji na temat tego metawersum znajdziesz w tekście Decentraland otwarty! | Spełnił się mokry sen kryptoentuzjastów.

W pierwszej dziesiątce altcoinów, które są obecnie atrakcyjne dla wielorybów, znalazł się jeszcze jeden token związany z wirtualnymi światami, a mianowicie Sandbox (SAND).

Czy warto inwestować w DeFi?

Jeżeli chodzi o zdecentralizowane finanse, to ethereumowe wieloryby postawiły na dwa projekty: Synthetix (SNX) and yearn.finance (YFI).

Świąteczne wzrosty na rynku krypto

Niezależnie od tego, jakie kryptowaluty ktoś hodluje, świąteczne wzrosty na pewno poprawiły mu humor. Bitcoin (BTC) w ciągu ostatnich 7 dni wzrósł o prawie 9%, natomiast ETH o 4%. Jeszcze lepiej poradziło sobie Cardano (ADA), którego kurs wzrósł o ponad 17%. Popularny meme coin Shiba Inu (SHIB) odnotował 20% wzrost, natomiast wartość Crypto com Coin (CRO) wzrosła aż o 25%.

Oprócz przyglądania się zakupom, jakich dokonują wieloryby, warto również poświęcić chwilę i przeanalizować, jak w ostatnich dniach roku zazwyczaj zachowuje się BTC. Pomoże ci w tym nasz artykuł: Jak bitcoin radził sobie w poprzednich latach Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem?

Co sądzisz o projektach, na które postawili najwięksi inwestorzy? Czy któryś z tych altcoinów znajduje się obecnie w twoim portfelu? A może zdecydowałeś się na coś innego, co umknęło ethereumowym wielorybom?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze