Vitalik Buterin przeciwny BAYC

„Inna forma hazardu” – tymi słowami współtwórca Ethereum określił NFT Bored Ape Yacht Club. Vitalik Buterin dodał również, że wolałby, aby stworzony przez niego blockchain obraził niektórych ludzi, niż żeby stał się czymś nieistotnym.

Sprawdź, co jeszcze na temat jednej z najważniejszych kryptowalut powiedział jej współzałożyciel w najnowszym wywiadzie dla magazynu TIME.

Seria Bored Ape Yacht Club wciąż zyskuje na popularności

Krytykowana przez Vitalika seria Bored Ape Yacht Club z każdym dniem staje się coraz popularniejsza. Żaden inny projekt NFT nie może się z nią równać pod względem popularności, wolumenu i ceny, a za kilka tygodni ma wystartować Metaverse Otherside od twórców BAYC. Dodając do tego ostatnią premierę ApeCoin (APE) – token NFT Bored Ape Yacht Club nikogo nie powinno dziwić, że stworzona przez firmę Yuga Labs kolekcja regularnie pojawia się na portalach o tematyce krypto.

Vitalik Buterin nie podziela jednak zainteresowania tym projektem. W rozmowie z TIME nazwał go nawet inną formą hazardu.

„(…) another form of gambling”.

Większa skłonność do ryzyka

Odchodząc od tematów związanych z Ethereum, Vitalik Buterin przyznał, że chciałby być mniej neutralny, a jednocześnie wykazywać większą skłonność do ryzyka.

„(…) more risk-taking and less neutral”.

Czy Vitalik Buterin rozumie NFT?

Co ciekawe, chociaż regularnie pojawiają się głosy, że NFT służy praniu pieniędzy, to w ubiegłym roku współtwórca Ethereum zasugerował, że niewymienialne tokeny mogą mieć realny wpływ społeczny i doradzał, w jaki sposób można je sensownie wykorzystać. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Buterin: NFT nie musi być kasynem dla celebrytów.

Teraz natomiast przyznał, że nie do końca rozumie, co się dzieje z rynkiem NFT i dlaczego niektóre kolekcje osiągają takie astronomiczne ceny, czego najlepszym przykładem są małpy BAYC.

Co sądzisz o takim podejściu do NFT? Czy rzeczywiście kupowanie NFT za setki tysięcy dolarów można porównać do innej formy hazardu? A może młody miliarder nie docenia możliwości niewymienialnych tokenów i potencjału kolekcji Bored Ape Yacht Club?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx