Metaverse Otherside od twórców BAYC

Twórcy Bored Apes Yacht Club nie zwalniają tempa. Po przejęciu CryptoPunks / Meebits i wypuszczeniu ApeCoin (APE) ogłosili plany uruchomienia własnego metawersum.

Metaverse Otherside ma wystartować już za miesiąc, a APE będzie jego natywnym tokenem.

BAYC zdominowało rynek NFT

Chociaż pierwszy monopol na rynku NFT może zaszkodzić branży, dzięki przejęciu praw do CryptoPunks i Meebits firma Yuga Labs ma obecnie w swoich rękach wszystkie najgłośniejsze kolekcje niewymienialnych tokenów. W ubiegłym tygodniu wypuszczono natomiast ApeCoin (APE) – token NFT Bored Ape Yacht Club. Jego aktualny kurs wynosi 10,52 USD. Wszyscy posiadacze NFT BAYC otrzymali airdrop w wysokości 10 094 APE za każdą posiadaną małpę.

To wystarczyło, aby cena pojedynczego NFT Bored Ape Yacht Club przekroczyła 100 ETH. W chwili pisania artykułu najtańszą małpę można kupić za około 99,99 ETH na platformie OpenSea, co daje 291 205 USD. Można więc założyć, że uruchomienie metawersum Otherside dodatkowo wpłynie na zainteresowanie NFT i tokenem ApeCoin.

Twórcy BAYC uruchomią metaverse

Informacje na temat tego, że twórcy kolekcji Bored Apes Yacht Club (BAYC) planują podbić rynek metaverse, zaczęły się pojawiać po tym, jak firma Yuga Labs zamieściła na Twitterze (@yugalabs) poniższy film:

Widać na nim postacie z NFT Mutant Ape Yacht Club, Meebits i CryptoPunks.

Token ApeCoin (APE) w Otherside

Wprowadzony niedawno token ApeCoin (APE) będzie natywnym tokenem dla wirtualnego świata Otherside.

Warto pamiętać, że BAYC cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród zwykłych użytkowników, ale również wśród artystów. Na początku roku informowaliśmy, że Eminem dołącza do grona posiadaczy NFT z kolekcji BAYC. Małpy z tej kultowej kolekcji posiadają (lub posiadali) również Snoop Dogg, Justin Bieber i Jimmy Fallon.

Czy metawersum od BAYC odniesie sukces?

Co sądzisz o twórcach Bored Apes Yacht Club, którzy nie tylko zdominowali rynek NFT i wypuścili własny token, ale planują również uruchomić powiązane z serią metawersum? Czy Otherside ma szansę odnieść sukces?

Może Cię zainteresować:

Komentarze