Visa: wolumen płatności krypto przekroczył 2,5 miliarda dolarów

2 343

Coraz więcej osób korzysta z kart płatniczych Visa obsługujących kryptowaluty.

FIrma opublikowała wyniki po trzech miesiącach od rozszerzenia oferty o kryptowaluty. Jeden kwartał wystarczył, aby użytkownicy wydali kartami powiązanymi z krypto ponad 2,5 miliarda dolarów.

Karty kryptowalutowe Visa

CFO Visa Vasant Prabhu w rozmowie z CNBC przyznał, że dla firmy jest to sygnał oznaczający, że konsumenci dostrzegają użyteczność karty Visa połączonej z kontem na platformie kryptowalutowej. Daje to możliwość korzystania ze środków w celu finansowania zakupów, pozwala zarządzać wydatkami, a wszystko rozliczane jest natychmiastowo i bezproblemowo.

„To us, this signals that consumers see the utility in having a Visa card linked to an account at a crypto platform. There’s value in being able to access that liquidity, to fund purchases and manage expenses, and to do so instantly and seamlessly”.

Zarówno Visa, jak i jej największy konkurent Mastercard chętnie współpracują z takimi firmami jak Binance, CryptoCom. Chodzi zarówno o wydawanie kart dla użytkowników korzystających z oferty danej firmy, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo płacić kryptowalutami podczas codziennych zakupów, jak i o pośrednictwo w płatnościach. To ostatnie ułatwia zasilenie konta osobom, które chcą szybko kupić kryptowaluty.

Visa i Mastercard nie odpuszczą rynku kryptowalut

Nie da się ukryć, że dla dostawców usług płatniczych jest to bardzo opłacalne. Nawet kiedy w ubiegłym roku giełda Binance była regularnie atakowana przez regulatorów z różnych państw, obydwie firmy chętnie kontynuowały współpracę, o czym informowaliśmy w artykule Visa i Mastercard potwierdzają kontynuację współpracy z Binance pomimo obaw regulacyjnych.

Według CNBC Visa współpracuje obecnie z blisko 65 firmami typu BlockFi i Coinbase. Dodatkowo dostawca usług płatniczych uważnie przygląda się NFT. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że Visa zaoferuje usługi doradcze związane z kryptowalutami, co ma ułatwić klientom postawienie pierwszych kroków na rynku kryptowalut i zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Współpracę z Visa nawiązał niedawno również Litecoin, co przełożyło się na wypuszczenie oficjalnej karty płatniczej przeliczającą LTC na fiaty w momencie dokonywania transakcji (szczegóły znajdziesz w artykule: Karta płatnicza Litecoin). 

Komentarze