Visa zaoferuje usługi doradcze związane z kryptowalutami

2 349

Visa chce przyśpieszyć adopcję kryptowalut. W tym celu amerykański wydawca kart płatniczych rozszerzy swoją ofertę o usługi doradcze, z których będą mogły korzystać banki i instytucje.

Dzięki temu klienci, którzy nie znają się na kryptowalutach, będą mogli łatwiej i bezpieczniej postawić pierwsze kroki na tym rynku.

Jakie usługi kryptowalutowe zaoferuje Visa?

Na razie ogłoszono, że firma skupi się na doradztwie związanym z kryptowalutami. Usługa będzie dostępna przede wszystkim dla instytucji finansowych, ale skorzystają z niej również sprzedawcy detaliczni i inne firmy, które są zainteresowane inwestycjami lub chcą wykorzystać kryptowaluty w swoim biznesie.

Jak podaje Reuters, już teraz z nowej usługi Visa korzysta między innymi UMB, co potwierdziła Uma Wilson zajmująca stanowisko zastępcy prezesa: przyszliśmy do Visa, aby nauczyć się więcej na temat kryptowalut, stablecoinów i przypadków ich użycia. Jest to najbardziej istotne dla naszych detalicznych i komercyjnych biznesów.

„We came to Visa to learn more about crypto and stablecoins and the use cases that are most relevant for our retail and commercial business lines”.

Visa coraz bardziej wchodzi w kryptowaluty

Wprowadzenie usług doradczych związanych z inwestycjami kryptowalutowymi i praktycznym wykorzystaniem technologii to kolejny krok, jaki Visa wykonała w ostatnich miesiącach, aby zaistnieć na rynku krypto.

Już w styczniu tego roku w artykule Kryptowaluty w ofercie VISA | „Widzimy, wierzymy, myślimy…” opisywaliśmy, że Visa jest zainteresowana wprowadzeniem swoich rozwiązań do kryptowalutowego ekosystemu. We wrześniu natomiast ogłoszono, że Visa pracuje nad Universal Payment Channel (chodzi o wspólną sieć dla różnych blockchainów, co ma ułatwić użytkownikom przesyłanie aktywów cyfrowych).

Nie należy również zapominać o tym, że wydawca kart pod koniec wakacji wydał 150 000 USD na NFT (więcej informacji znajdziesz w artykule: Niecodzienny zakup Visa: NFT CryptoPunk).

Co sądzisz o nowej usłudze Visa? Czy dzięki takiemu doradztwu rzeczywiście więcej firm i instytucji zainteresuje się rynkiem kryptowalut, a jeżeli tak, to czy skorzystają na tym użytkownicy?

Komentarze