Uber i Nike współpracuje z Coinbase. Klienci mogą płacić w kryptowalutach

Giełda kryptowalut Coinbase, jedna z najbardziej popularnych giełd kryptowalut w Stanach Zjednoczonych dokonała kolejnego śmiałego kroku i umożliwi na swojej platformie wydawać kryptowaluty poprzez karty podarunkowe. Coinbase ogłosiło bardzo ważne partnerstwo z firmą „WeGift”, dzięki któremu możliwe jest wydawanie swoich kryptowalut m.in. na produkty Nike, czy płatność za przejazd w aplikacji Uber. Nowa usługa jest obecnie dostępna w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Holandii i Australii.

Platforma twierdzi, że jest pierwszą, która dopuszcza tego typu transakcje, co było możliwe dzięki partnerstwu z brytyjskim start-upem WeGift. Firmy, które akceptują metodę karty „e-gift” to Uber, Google Play, Nike, Tesco, Ticketmaster, Zalando czy Decathlon. Coinbase podało, że będzie rozszerzać listę krajów w ciągu najbliższych 90 dni, a jednocześnie będzie posiadać więcej sprzedawców detalicznych w swojej ofercie. Firma dzięki współpracy z londyńskim start-upem WeGift daje swoim użytkownikom możliwość konwersji kryptowalut na karty podarunkowe od ponad 120 sprzedawców detalicznych.

„Bez względu na to, czy konwersja Bitcoinów na Ubera, czy Ethereum na kartę e-podarunków ASOS, klienci będą mieli większą elastyczność i kontrolę nad tym, jak wykorzystują swoje krypto. Wprowadzając karty e-gift, klienci mają nową opcję, aby wydać swoje kryptowaluty, zdając sobie sprawę z ich wartość” – oświadczył zespół Coinbase

Akceptacja i rozwój kryptowalut oznacza, że ​​pewnego dnia będziemy mogli kupować papier toaletowy i chleb za pomocą Bitcoina, zamawiać taksówki w Ethereum i zaciągać kredyty hipoteczne w XRP. Chociaż niektóre z powyższych mogą być już możliwe w niektórych środowiskach niszowych, z komercyjnego punktu widzenia wprowadzenie kryptowaluty nie jest jeszcze możliwe.

Poniżej przedstawione są najważniejsze platformy, na których możliwe jest skorzystanie z eGift.

Uber
źródło: https://wegift.io/coinbase/?utm_source=blog&utm_medium=cta&utm_campaign=wegift_coinbase_giftcards

Założyciel Ubera otwiera giełdę kryptowalut

Rynek giełd kryptowalutowych bez prowizji posiada nowego gracza. Voyager jest startup’em założonym przez współzałożyciela firmy Uber, Oscara Salazara i z jednego pierwszych jego inwestorów, Philipa Eytana. Funkcję CEO Voyagera sprawuje Stephen Ehrlich, były dyrektor generalny i założyciel maklerskiego handlu detalicznego Lightspeed Financial, który wcześniej prowadził ramię handlowe dla pośrednika giełdowego E * Trade, zanim został kupiony przez Lightspeed.

Coinbase i poprzednie działania

Giełda kryptowalut nie przebiera w środkach i w tym tygodniu zatrudniła grupę byłych dyrektorów z Wall Street, którzy mają pomóc giełdzie na pozyskanie klientów instytucjonalnych oraz funduszów hedgingowych. Ponadto, platforma zyskała nowego klienta, który zarządza kapitałem około 20 miliardów dolarów. Zarząd giełdy ustanowił również komitet ds. działań politycznych, sygnalizując zamiar bezpośredniego wpływu na prawodawstwo w USA.

Coinbase koncentruje się w ostatnim czasie na dużych funduszach instytucjonalnych, uruchamiając w tym miesiącu usługę depozytową i na początku roku Coinbase Prime, zestaw usług i narzędzi specjalnie zaprojektowanych dla klientów instytucjonalnych. Giełda kryptowalut opisała Coinbase Prime jako „profesjonalną platformę handlową dla klientów instytucjonalnych”. Jak widać, strategia zaczęła przynosić owoce, a pierwszy fundusz hedgingowy zasili platformę o dodatkowe 20 miliardów dolarów.

Zespół giełdy oświadczył również, iż planują uzupełnić listę kryptowalut o Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar (XLM), Zcash (ZEC), jak i 0x (ZRX) . Giełda zamierza prowadzić dyskusję z lokalnymi bankami i instytucjami finansowymi (m.in. SEC), aby traderzy z jak największej liczby jurysdykcji mogli nimi handlować.

Co sądzicie o ostatnich działaniach Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze