Założyciel Ubera otwiera giełdę krypto bez prowizji

źród
5 040
Rynek gieł kryptowalutowych bez prowizji ma nowego gracza. Voyager jest startup’em założonym przez współzałożyciela firmy Uber, Oscara Salazara i z jednego pierwszych jego inwestorów,  Philipa Eytana. Funkcję CEO Voyagera sprawuje Stephen Ehrlich, były dyrektor generalny i założyciel maklerskiego handlu detalicznego Lightspeed Financial, który wcześniej prowadził ramię handlowe dla pośrednika giełdowego E * Trade, zanim został kupiony przez Lightspeed.

Voyager ma być platformą bez prowizyjnego obrotu kryptowalutami. W środę (25.07.2018 r.)  firma ogłosiła, że ich platforma  ma oferować możliwość wymiany co najmniej  15 kryptowalutami, w tym Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic etc.. Ehrlich powiedział dla Fortune, że Voyager skłania się  by na platformie pojawił się kryptowaluty takie jak XRP i Stellara, które nie da się handlować na największych amerykańskich giełdach.

Z doniesień Fortune wynika, że beta testy platformy, rozpoczynają się w tym tygodniu, a traderzy będą mogli pobrać aplikację giełdową do końca października. Voyager  będzie oferował rozbudowane  funkcje dla funduszy hedgingowych i innych inwestorów instytucjonalnych. Inwestorzy indywidualni mogą się spodziewać najnowszych wiadomości ze świata walut cyfrowych oraz analiz w aplikacji mobilnej. Rozbudowane funkcjonalności mają pomóc regularnym inwestorom podejmować decyzje dotyczące kupna i sprzedaży.

Voyager konkurencją dla Crypto Robinhood

Giełda Voyager jest konkurencją dla platformy  bez prowizyjnego obrotu akcjami i kryptowalutami. Robinhood Markets Inc., która obecnie ma 5 milionów użytkowników.

12.07.2018r. firma utworzyła mobilną aplikację, która umożliwia wymianę Bitcoina (BTC)Litecoina (LTC) i Bitcoina Cash’a (BCH) na swojej platformie. Robinhood zamierza dalej rozszerzać swoją ofertę kryptowalutowom i ma ku temu powody, bo konkurencja na rynku giełd zaczyna rosnąć.  Obecnie aplikacja  Crypto Robinhood dostępna jest wyłącznie dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

Pod koniec czerwca, firma Robinhood stał się przedmiotem plotek, że zamierzaja uruchomić portfel kryptowalutowy. Plotki pojawiły się po opublikowaniu oferty pracy dla inżynierów zajmujących się kryptowalutami. W czerwcu 2018r.  Baiju Bhat, współzałożyciel Robinhooda, powiedział, że jego celem jest spełnienie wymagań tak by kryptowaluty stały się domyślną formą wymiany.

Ciekawe jak na propozycję giełd Voyager i Robinhood odpowiedzą topowe giełdy?

Komentarze