Twórca Cardano chce współpracować z Elonem Muskiem

Charles Hoskinson chce wspólnie z Elonem Muskiem pracować nad nową platformą typu Twitter. Tym, co odróżniałoby ją od istniejącego serwisu, byłaby decentralizacja.

Propozycja ze strony twórcy Cardano pojawiła się niedługo po tym, jak Elon Musk postanowił przejąć Twittera.

Elon Musk chce przejąć Twittera

Po ujawnieniu, że Elon Musk kupił 9,2% akcji Twittera, niektórzy zakładali, że miliarder zostanie członkiem rady nadzorczej. Ten jednak, chociaż stał się największym udziałowcem, nie wyraził zainteresowania taką możliwością. Niektórzy analitycy powiązali to z chęcią przejęcia firmy (jako członek zarządu Elon Musk mógłby mieć jedynie 14,9% akcji).

Na kolejny ruch ze strony Muska nie trzeba było długo czekać. Wczoraj na swoim oficjalnym koncie (@elonmusk) zamieścił krótkie: złożyłem ofertę.

„I made an offer”

Chodzi oczywiście o ofertę przejęcia całego Twittera, za co miliarder zaproponował 41 miliardów dolarów. Dodał również, że chce przejąć firmę w ramach walki o wolność słowa.

Czy Elon Musk powinien przejąć Twittera?

Chociaż wielu zwolenników Elona Muska (jego konto obserwuje już prawie 82 mln osób) jest zadowolonych z takiego rozwoju sytuacji, nie zabrakło również głosów krytyki. Niektórzy zarzucają Muskowi, że jako osoba, która wielokrotnie trollowała internautów (zobacz również: O tym, jak Elon Musk zmanipulował rynek bitcoina. Tweet po tweecie) nie powinien być właścicielem platformy społecznościowej, z której korzystają zarówno zwykli ludzie, jak i najważniejsi politycy.

Twitter na Cardano szansą dla ADA

Propozycja stworzenia „zdecentralizowanego Twittera” może zwiększyć zainteresowanie ADA. Pytanie tylko, czy miliarder od lat głoszący przewagę Dogecoina (DOGE) nad innymi kryptowalutami zdecydowałby się na tworzenie poważnego projektu na blockchainie Cardano. Gdyby jednak do tego doszło, hodlerzy ADA mogliby w końcu oczekiwać nowego rekordu ceny.

W chwili pisania artykułu Cardano (ADA) kosztuje 0,953697 USD.

Co sądzisz o pomyśle stworzenia nowego i zdecentralizowanego Twittera? Czy użytkownicy rzeczywiście potrzebują kolejnej platformy? A może wystarczyłoby poprawić kilka rzeczy w istniejącym serwisie?

Przy okazji przypominamy o bithubowym profilu @BithubPl, gdzie regularnie pojawiają się najważniejsze informacje ze świata krypto.

Może Cię zainteresować:

Komentarze