Elon Musk kupił 9,2% akcji Twittera

Elon Musk zainwestował w Twittera. Dzięki tej inwestycji w rękach miliardera znalazło się prawie 10% akcji. Oznacza to, że jest obecnie największym udziałowcem.

Warto również przypomnieć, że jego profil (@elonmusk) od dłuższego czasu utrzymuje się w pierwszej dziesiątce listy najpopularniejszych kont w serwisie.

Plany Elona Muska związane z Twitterem

Cieszący się dużą popularnością wizjoner już od jakiegoś czasu zamieszczał tweety, które pozwalały przypuszczać, że niebawem będzie miało miejsce ogłoszenie czegoś istotnego.

24 marca Elon Musk zamieścił ankietę, w której pytał użytkowników, czy algorytm Twittera powinien zostać udostępniony na zasadzie open source?

„Twitter algorithm should be open source”.

Ponad 82% osób, które wzięły udział w ankiecie, zaznaczyło TAK (łącznie oddano 1 117 574 głosy).

Następnego dnia zadał kolejne pytanie, przy czym tym razem poprosił o rozwagę przy oddawaniu głosu, ponieważ wynik ankiety będzie bardzo ważny. Pod wypowiedzią miliardera na temat tego, że wolność słowa jest niezbędna do funkcjonowania demokracji, zadano następujące pytanie: czy uważasz, że Twitter rygorystycznie przestrzega tej zasady?

„The consequences of this poll will be important. Please vote carefully”.

Tym razem zdecydowana większość użytkowników (70,4%) zaznaczyła NIE, a łącznie oddano aż 2 035 924 głosy.

Nic więc dziwnego, że niektórzy zaczęli podejrzewać, że za jakiś czas Musk zapowie start własnej platformy, która stanie się konkurencją dla Twittera. Tak się jednak nie stało, a wizjoner związany z takimi firmami jak Tesla i SpaceX (a w przeszłości również PayPal) postanowił zainwestować w akcje spółki stworzonej przez Dorseya (zobacz również: Jack Dorsey zostawia Twittera | Były CEO chce w 100% skupić się na Bitcoinie).

Chociaż o najnowszej inwestycji Muska zrobiło się głośno dopiero dzisiaj, to według dokumentów SEC przejęcie udziałów miało miejsce 14 marca. To właśnie wtedy miliarder kupił blisko 73,5 miliona akcji TWTR. Rynek dobrze zareagował na dzisiejsze wiadomości, a cena akcji wzrosła o ponad 25% (z 39,24 USD do 49,45 dolarów).

Może Cię zainteresować:

Komentarze