Shopify wprowadza możliwość wybijania NFT

2 807

Popularna platforma ecommerce Shopify zdecydowała się na kolejny krok w stronę kryptowalut. Dzięki nowej opcji sprzedawcy zyskają możliwość łatwego wybijania i sprzedawania NFT na różnych blockchainach.

Informacja o wprowadzeniu NFT pochodzi od CEO Shopify, który zachęcił na Twitterze do wykorzystywania platformy do dropów NFT.

Platforma Shopify z obsługą NFT

Na początku sierpnia opisywaliśmy płatności BTC w Shopify, które zostaną wprowadzone dzięki nawiązaniu współpracy z giełdą Binance. Teraz platforma poszła o krok dalej i postanowiła rozszerzyć ofertę o handel oraz możliwość wybijania NFT.

Shopify nawiązało współpracę z GigLabs NFT

W tym celu Shopify nawiązało współpracę z firmą GigLabs NFT, która ma doświadczenie w tego typu rozwiązaniach bazujących na blockchainie Flow. Sprzedawcy Shopify będą jednak mogli korzystać również z innych sieci (między innymi Ethereum, Near oraz Polygon).

Kto może korzystać z NFT na Shopify?

W zamieszczonej wczoraj wiadomości CEO Shopify Tobias Lütke zachęcał do tego, aby wykorzystywać Shopify do swoich dropów NFT.

„Use Shopify for your NFT drops”.

Dostęp do nowej funkcjonalności mają na razie jedynie sprzedawcy z USA, a rozwiązanie wciąż znajduje się w fazie beta. Właściciele sklepów, którzy chcą już teraz uzyskać dostęp do NFT muszą skontaktować się z GigLabs NFT.

Klienci, którzy będą chcieli zakupić NFT dostępne na platformie Shopify będą mogli wybrać jedną z kilku metod płatności. Akceptowane będą między innymi karty płatnicze oraz kryptowaluty.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem obsługa NFT została wprowadzona w celu udostępnienia sprzedawcom korzystającym z platformy ecommerce nowego źródła dochodu oraz pogłębienia lojalności klientów.

„Develop a new source of income and deepen customer loyalty”.

Rośnie zainteresowanie rynkiem NFT

Pomimo obecnej korekty na rynku, zainteresowanie rynkiem NFT nieprzerwanie rośnie. Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że Melania Trump wchodzi na rynek NFT, a dzisiaj do sprzedaży trafi kolekcja NFT od adidas Originals.

Co sądzisz o coraz łatwiejszym dostępie do NFT? Czy chciałabyś korzystać z możliwości wybijania NFT związanych ze swoją działalnością?

Komentarze