Płatności BTC w Shopify

Dzięki współpracy pomiędzy giełdą Binance i Alchemy Pay, użytkownicy Binance Pay będą mogli wykorzystać swoje bitcoiny do opłacenia zakupów w setkach tysięcy różnych sklepów internetowych.

Co istotne, jednym z kluczowych partnerów Alchemy Pay jest popularny dostawca oprogramowania e-commerce Shopify.

Co to jest Binance Pay?

Binance Pay to usługa, z której mogą korzystać użytkownicy giełdy Binance. Dzięki niej można łatwo przesyłać kryptowaluty pomiędzy znajomymi i rodziną. Nawiązanie współpracy z Alchemy Pay (firmą specjalizującą się w płatnościach hybrydowych, która obsługuje zarówno kryptowaluty, jak i fiaty) to świetna wiadomość dla osób, które chciałyby skorzystać ze swoich kryptowalut bez konieczności wcześniejszego wymieniania ich na fiaty.

Alchemy Pay działa obecnie w 18 krajach i obsługuje czterdzieści różnych kryptowalut (w tym oczywiście BTC i ETH). Wśród istotnych partnerów firmy znajduje się między innymi wspomniany gigant sprzedaży internetowej Shopify. Dzięki temu właściciele ponad miliona sklepów internetowych mogą łatwo przyjmować kryptowaluty. Na swojej stronie internetowej Alchemy Pay zamieściło również informacje o partnerstwie z takimi firmami jak: Qfpay, Arcadier, Midwest Global Asia, Pricerite, Aldo oraz celo.

Dyrektor generalny Alchemy Pay John Tan poinformował, że nawiązanie współpracy z Binance pozwoli rozszerzyć rozwiązania szkieletowe w tworzeniu aplikacji, które są budowane pomiędzy tradycyjnymi walutami a kryptowaluami:

„Significantly expands the practical backbone applications we build between the crypto and fiat worlds”.

Mastercard jest zainteresowany rozwijaniem krypto płatności

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Mastercard chce ułatwić płatności kryptowalutowe. Wydawca kart płatniczych nawiązał w tym celu współpracę z Circle, Paxos oraz Uphold. Ma to przyśpieszyć akceptację kryptowalut we wszystkich miejscach, w których akceptowane są karty Mastercard. Potencjał płatności kryptowalutowych dostrzega również Visa. W marcu 2021 frima przeprowadziła transakcję z wykorzystaniem USDC na Ethereum, co opisywaliśmy w artykule: Visa stawia na USDC i Ethereum.

Co sądzicie o coraz większej ilości miejsc, w których będzie można zapłacić kryptowalutami? Będziecie korzystać z takiego rozwiązania, czy uważacie, że kryptowaluty należy hodlować, a do wydawania są fiaty?

Komentarze