Rynki finansowe lekko spadają – inwestorzy czekają na Fed

Rynki finansowe spadają – inwestorzy czekają na ogłoszenie podwyżki stóp przez Fed

Aktywność handlowa na rynku kryptowalut była we wtorek stosunkowo słaba, ponieważ inwestorzy na wszystkich rynkach czekają na dzisiejsze posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, na którym Rezerwa Federalna ujawni zakres kolejnej podwyżki stóp procentowych.

Podobna sytuacja miała miejsce na tradycyjnych rynkach i głównych indeksach, gdy inwestorzy przetrawili kilka publikacji ekonomicznych, w tym badanie ofert pracy i obrotu pracowniczego (JOLTS), które wykazało, że liczba miejsc pracy w USA niespodziewanie wzrosła we wrześniu do 10,7 mln z 10,28 mln. miesiąc wcześniej.

Dane z TradingView pokazują, że cena Bitcoina (BTC) oscylowała w zakresie od 20 330 USD do 20 685 USD podczas wtorkowego handlu, a byki zdołały solidnie obronić wsparcie przy obecnej cenie 20 450 USD.

Podczas gdy niektórzy mogą uznać brak aktywności za negatywny znak, że zainteresowanie kryptowalutami słabnie, starszy analityk techniczny Kitco, Jim Wyckoff, uspokoił inwestorów kryptowalutowych, stwierdzając, że:

„Ostatnia akcja handlu bocznego na wykresie dziennym lub pauza nie jest sygnałem niedźwiedzia”.

Według Wyckoffa:

„Raczkujący trend wzrostowy nadal utrzymuje się na dziennym wykresie słupkowym” i „Byki nadal mają ogólną przewagę techniczną w krótkim okresie”.

Skupienie na Fed

Analizę ostatniej akcji cenowej przedstawił David Lifchitz, partner zarządzający i dyrektor ds. inwestycji w ExoAlpha, który zauważył, że letni poziom oporu w wysokości 20 300 USD zamienił się w wsparcie w zeszłym tygodniu i jak dotąd utrzymuje się, co jest zachęcającym sygnałem dla byków .

Podczas gdy październik dobiegł końca bez żadnych sztuczek i rewelacji, Lifchitz ostrzegł, że „niespodzianki mogą być opóźnione o kilka dni” w związku z nadchodzącą zapowiedzią podwyżki stóp procentowych przez Fed.

Lifchitz zauważył, że podczas gdy wiele nagłówków koncentruje się na oczekiwanej podwyżce stóp o 75 pb, to, co naprawdę może wpłynąć na rynek, jest przemówienie po ogłoszeniu podwyżki stóp.

„Jeśli nawet zasugerują zmniejszenie tempa podwyżek stóp, może to wywołać dużą panikę z ryzykownymi aktywami, w tym kryptowalutami” – powiedział Lifchitz.

„Jeśli jednak pozostaną tak jastrzębi, jak do tej pory, niedźwiedzie odzyskają kontrolę w krótkim okresie” – ostrzegł.

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawy, dane dotyczące pracy w USA zostaną opublikowane w piątek, co według CIO może być również wydarzeniem poruszającym rynek.

„Jeśli rynek pracy nadal jest mocny, to pocieszy to amerykański FED, by trzymał gaz do dechy w sprawie podwyżek stóp, ale jeśli zacznie wykazywać pewne spadki, może to pozwolić FED na dostrojenie harmonogramu podwyżek stóp”, zasugerował Lifchitz.

Biorąc to pod uwagę, CIO zauważył, że po kilku podwyżkach stóp przez Fed, które wyprzedziły jego konkurentów z UE, szanse sprzyjają spowolnieniu podwyżek po tej lub następnej, ale kluczem jest wyczucie czasu.

Przeczytaj także: Indie i Singapur zaczynają testy płatności oparte na technologii blockchain

„Prawdziwym problemem dla tradera jest to, że te zdarzenia są binarne i pozwolą rynkowi natychmiast zareagować, zwłaszcza gdy ich płynność wyschła, co czyni go jeszcze bardziej podatnym na nagłe duże ruchy” – ostrzegł.

Podsumowując, Lifchitz zauważył, że:

„Przeoczenie potencjalnie dużego ruchu może być frustrujące, ale ten ruch może być bodźcem dla rynku do końca roku, a zatem jest to czas na wzrost lub spadek fali z lepszym zwrotem/ profil ryzyka.”

Spokojny dzień dla altów

Rynek altcoinów był przez większość czasu handlowany bez zmian, poza kilkoma godnymi uwagi wyjątkami.

Największym wygranym z pierwszej 200 była moneta ABBC (ABBC), która wzrosła o 15% do ceny 0,258 USD. SwissBorg zdołał również odnotować dwucyfrowy wzrost o 14,77%, podczas gdy Dogecoin (DOGE) kontynuował swój wzrost ze wzrostem o 9,59% w ciągu dnia.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,016 biliona dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 38,7%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze