Nikolai Mushegian, współzałożyciel MakerDAO, zmarł w wieku 29 lat w Puerto Rico

Nikolai Mushegian, współzałożyciel MakerDAO, zmarł w wieku 29 lat w Puerto Rico
Mushegian był ważną postacią w społeczności kryptograficznej, przyczyniając się do powstania wielu projektów, w tym MakerDAO, BitShares i Balancer.
Nikolai Mushegian, współtwórca platformy pożyczkowej kryptowalut MakerDAO i zdecentralizowanego stablecoina DAI został znaleziony martwy w Puerto Rico w zeszłym tygodniu.

Mushegian zmarł w wyniku utonięcia po tym, jak został wciągnięty przez prądy morskie na plaży Condado w San Juan, podała lokalna gazeta El Nuevo Día. Mushegian nie dawał żadnych oznak życia, kiedy jego ciało zostało znalezione.

Plaża Condado jest uważana za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie dla pływaków, podobno w 2021 r. zginęło co najmniej osiem osób.

Niefortunne zdarzenie zostało zgłoszone lokalnym władzom rankiem 28 października. Według policyjnego raportu Mushegian był mieszkańcem San Juan. Miejsce to zostało zbadane przez Wydział Zabójstw w San Juan i miejscowego prokuratora.

Mushegian był ważną postacią w społeczności kryptowalut, biorąc udział w wielu projektach branżowych, a niektórzy nazywali go „architektem Dai”. 29-letni twórca kryptowalut jest znany ze swojej pracy z forkami MakerDAO Rico i Rai, a także z sieci BitShares opartej na blockchainie. Mushegian jest również współzałożycielem zautomatyzowanego animatora rynku Balancer.

Założyciel i dyrektor generalny MakerDAO, Rune Christensen, napisał na Twitterze 31 października, że:

Mushegian wniósł ważny wkład w rozwój Maker i wykonał kluczową pracę od początków Ethereum.

Nikolai był jedną z niewielu osób we wczesnych dniach Ethereum i inteligentnych kontraktów, która była w stanie przewidzieć możliwość włamań do inteligentnych kontraktów i wymyśliła zorientowane na bezpieczeństwo podejście do projektowania inteligentnych kontraktów, które znamy dzisiaj.

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, napisał na Twitterze, że zna Mushegiana z czasów BitShares.

„Był bardzo młodym i niezwykle bystrym człowiekiem, który miał bardzo szeroki wachlarz zainteresowań, od teorii gier po Urbit”, powiedział Hoskinson, dodając, że programista miał głębokie zrozumienie technologii.

Współtwórca Tether, Craig Sellars, zauważył, że śmierć Mushegiana nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak społeczność MakerDAO zagłosowała za zatwierdzeniem opieki nad 1,6 miliarda dolarów w USD Coin
USDC z giełdą kryptograficzną Coinbase.

Mushegian był aktywnym członkiem społeczności w mediach społecznościowych. Jego konto na Twitterze, Delete_shitcoin, ma około 5500 obserwujących w momencie pisania. Jego ostatni tweet został opublikowany na kilka godzin przed śmiercią, odnosząc się do sugestii rzekomego szantażu ze strony Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych i Mossadu. Mushegian wcześniej wypowiedział podobne oświadczenia na Twitterze, sugerując potencjalne „samobójstwo” ze strony CIA jako jedną z możliwych opcji w stosunku do niego w przyszłości.

W świecie finansów tajemniczych i niewyjaśnionych przykładów śmierci jest nazbyt wiele. W świecie kryptowalut nie jest inaczej a może nawet znacznie więcej niż gdziekolwiek indziej.

Na polskim podwórku także czekają sprawy do wyjaśnienia. Chociażby z założycielem i byłym właścicielem giełdy kryptowalutowej Bitbay (obecnie Zonda Global).

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx