Buterin twierdzi, że Kryptowaluty są lepsze niż złoto

Kryptowaluty są lepsze niż złoto – współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin

Ponieważ aktywa cyfrowe nadal walczą z kryptozimą po masowej wyprzedaży w całej przestrzeni kryptograficznej, współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że krypto jest nadal lepszą inwestycją niż złoto.

A oto trzy powody:

Bitcoin, największa kryptowaluta na świecie, spadł o 70,5% w porównaniu z rekordowym poziomem 69 000 USD odnotowanym nieco ponad rok temu, przy cenie 20 374,91 USD. Ethereum było ostatnio na poziomie 1562,51 USD, co oznacza spadek o 68% od rekordowego poziomu 4878 USD zarejestrowanego 10 listopada 2021 r.

Dla porównania, złoto było jednym z nielicznych aktywów o stosunkowo ograniczonych stratach w tym roku. Od początku roku notowania spadły o około 10,6%, ostatnio notując 1,635,90 USD za uncję.

Wielu ekspertów branżowych spodziewało się, że złoto poradzi sobie znacznie lepiej ze względu na uparcie wysoką globalną inflację. Jednak cenny metal był pod presją silnego dolara amerykańskiego i wyższych rentowności obligacji skarbowych, które rosną w świetle agresywnej polityki zaostrzania polityki prowadzonej przez Rezerwę Federalną.

Przeczytaj także: Terroryści finansują swoją działalność kryptowalutami – alarmują urzędnicy ONZ

W niedawnym tweecie Buterin skrytykował złoto jako zdecentralizowane aktywo, zachwalane jako zamiennik tradycyjnych pieniędzy, stwierdzając, że kryptowalutyt są lepszym rozwiązaniem inwestycyjnym.

Współzałożyciel Ether powiedział, że złoto jest „niesamowicie niewygodne”, „trudne w użyciu” i „nie obsługuje bezpiecznych opcji przechowywania, takich jak multisig”.

Buterin powiedział, że metal szlachetny jest szczególnie trudny do radzenia sobie z „transakcjami z niezaufanymi stronami”.

Według niego „złoto ma mniejszą adopcję niż krypto, więc krypto jest lepszym rozwiązaniem”.

Komentarz Buterina był odpowiedzią na autora bestsellera New York Timesa Soonish, Zacha Weinersmitha, który zakwestionował przewagę kryptowalut nad złotem. Weinersmith zapytał, dlaczego nie wybrać złota, szukając alternatywy dla scentralizowanej władzy za pieniądze.

Oto pełna odpowiedź Buterina:

„Złoto jest niewiarygodnie niewygodne. Jest trudne w użyciu, szczególnie w przypadku transakcji z niezaufanymi stronami. Nie obsługuje bezpiecznych opcji przechowywania, takich jak multisig. W tym momencie złoto ma mniejszą popularność niż krypto, więc krypto jest lepsze. Obstawiaj krypto.”

Dyskusja nad wielkością kryptowalut w stosunku do złota trwa od debiutu Bitcoina na światowych salonach. I nie została ostatecznie rozstrzygnięta przez żadną ze stron. Zwolennicy złota trzymają się dzielnie a banki centralne całego świata właśnie wolą gromadzić w skarbcach złoto niż Bitcoina. Wydaje się że Buterin zapomniał o jednej zdecydowanej przewadze złota nad BTC. Złoto można przekazać bez śladu a Bitcoina już nie.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze