Rosja nie zakaże kryptowalut

3 616

Pomimo ostatnich wiadomość, które wywołały obawy na temat przyszłości kryptowalut w Rosji, najprawdopodobniej wcale nie chodzi o wprowadzenie zakazu.

Chociaż według wiceprezesa Centralnego Banku Federacji Rosyjskiej Vladimira Chistyukhina na rosyjskim rynku finansowym nie ma miejsca dla kryptowalut, to inwestorzy detaliczni i firmy zainteresowanie kupowaniem i przechowywaniem cyfrowych aktywów mogą korzystać z usług zagranicznych pośredników.

Rosja chce uregulować kryptowaluty

Vladimir Chistyukhin poinformował o możliwości opublikowania raportu, który ma rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

„I think we will publish a report on cryptocurrencies in the near future. This report will contain our approaches to the place for cryptocurrency we see in the Russian financial market”.

Dodał również, że Centralny Bank Federacji Rosyjskiej nie widzi miejsca dla kryptowalut na rosyjskim rynku finansowym.

„I give a hint – we do not see a place for cryptocurrency in the Russian financial market”.

Zdaniem Rosyjskiej Agencji Prasowej TASS nie chodzi jednak o wprowadzenie całkowitego zakazu kryptowalut, tylko o ich uregulowanie.

Chistyukhin zapowiada zmiany w ustawodawstwie

Wskazuje na to również informacja, którą Vladimir Chistyukhin przekazał wczoraj reporterom: myślę, że rozwiążemy ten problem poprzez zmiany w ustawodawstwie. Powstanie dokładna definicja, która określi zastosowania kryptowalut.

„I think we will solve the issue through changes in legislation. There will be a more accurate definition of how cryptocurrencies can apply”.

Informacje z Rosji na temat kryptowalut

Wiadomości na temat kryptowalut w Rosji nie są jednoznaczne. Z jednej strony Rosja chce ograniczyć transakcje kryptowalutowe, a dodatkowo kilka dni temu agencja Reuters zasugerowała, że rosyjski bank centralny planuje wprowadzenie zakazu inwestycji w kryptowaluty. Z drugiej jednak prawie co dziesiąty rosyjski inwestor uważa, że za jakiś czas cyfrowe aktywa mogą całkowicie zastąpić gotówkę (zobacz również: Raport | Co Rosjanie sądzą o kryptowalutach?).

Co sądzisz o ewentualnym wprowadzeniu zakazu kryptowalut w Rosji? Jeżeli taki zakaz rzeczywiście zostałby wprowadzony, to czy będzie miał duży wpływ na kursy kryptowalut?

Komentarze