Raport | Co Rosjanie sądzą o kryptowalutach?

Kryptowaluty stały się inwestycją z wyboru dla wielu ludzi na całym świecie. Badanie przeprowadzone przez Association of Forex Dealers (AFD) wykazało, że większość Rosjan preferuje obecnie inwestycje w aktywa cyfrowe. Wyniki ankiety pokazują wyraźnie, że opcje takie jak waluty fiducjarne czy złoto wypadły z łask rosyjskich inwestorów. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie handlowały kryptowalutami przyznały, że teraz poważnie myślą o ich zakupie.

Ankieta została przeprowadzona w okresie od 4 sierpnia do 24 sierpnia na próbie 502 respondentów. Ponad 90% z nich stanowili mężczyźni w wieku od 25 do 44 lat. Sentyment uczestników badania do kryptowalut okazał się bardzo pozytywny. Zdecydowana większość wierzy, że ceny kryptowalut będą dalej rosnąć. 8% ankietowanych stwierdziło, że cyfrowe aktywa zastąpią w pewnym momencie gotówkę.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej liczbom

W Rosji mieszka około144,4 mln ludzi, a głównym towarem eksportowym kraju jest ropa naftowa. Liczba inwestorów, którzy zdecydowali się ulokować swoje środki w waluty fiducjarne zamiast aktywów cyfrowych, wyniosła zaledwie około 14%. Jednocześnie, 9% stwierdziło, że nie dostrzega w walutach fiducjarnych żadnych perspektyw, a zamiast nich zdecydowałoby się na inwestycję w złoto.

76,9% ankietowanych stwierdziło, że wolałoby kupować kryptowaluty niż tradycyjne aktywa, takie jak waluta fiducjarna i złoto. Około 24,7% z tej grupy przyznało, że mogą nie przeprowadzać transakcji kryptowalutowych w ciągu miesiąca, ale okresy bez przeprowadzenia transakcji krypto nie trwają zwykle dłużej niż trzy miesiące. Ponad 17% osób ujawniło, że transakcji za pomocą walut cyfrowych dokonuje raz w miesiącu. 35,1% przyznało, że handluje kryptowalutami częściej niż raz w miesiącu. Wreszcie, 23,1% ankietowanych oświadczyło, że nigdy nie dokonało żadnej transakcji z wykorzystaniem kryptowalut.

Długoterminowe podejście do inwestowania

Badanie pokazało, że inwestorzy nie inwestują tylko po to, aby zanotować szybkie zyski. Ponad połowa (51%) ankietowanych inwestorów stwierdziła, że ​​inwestuje w kryptowaluty długoterminowo. Po przeciwnej stronie płotu byli inwestorzy (8%), którzy stwierdzili, że inwestują, aby szybko zyskać i spieniężyć swoje cyfrowe aktywa.

Większość rosyjskich inwestorów uważa, że sektor będzie wymagał regulacji, aby operowanie w jego ramach stało się znacznie bardziej bezpieczne. 40,4% stwierdziło, że interwencja rządu powinna być jednak w tej kwestii bardzo ograniczona. Niewielki odsetek (16%) badanych uznał, że przechowywanie i używanie kryptowalut nie wymaga żadnych regulacji. Co ciekawe, nawet 9% nie wierzy, że istnieje jakikolwiek sposób, w jaki rząd mógłby kontrolować aktywa cyfrowe.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze