Rezydencja Snoop Dogga w metaversum

7 175

Raper Calvin Cordozar Broadus Junior, bardziej znany jako Snoop Dogg, chce mieć rezydencję w metaversum. Muzyk postawił na cyfrowy świat The Sandbox.

Jest to kolejny artysta, który zainteresował się tym metaversum. W listopadzie wirtualny koncert zapowiedział tu Justin Bieber.

Snoopverse w The Sandbox

Własna rezydencja to dopiero początek planów, jakie Snoop Dogg ma względem The Sandbox. W zamieszczonej wczoraj na Twitterze wiadomości zachęcił do odwiedzenia Snoopverse i poinformował o sprzedaży Snoop Dogg Land we wspomnianym metawersum.

ENTER THA SNOOPVERSE. SNOOP DOGG LAND Sale in @TheSandboxGame tomorrow 8 AM EST

Snoopverse Early Access Pass droppin at tha same time. Lessgetit

Aukcja wirtualnych działek została potwierdzona przez oficjalne konto @TheSandboxGame. Na wirtualną ziemię rapera składają się 122 zwykłe działki, 67 działek premium oraz 3 nieruchomości. Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup ziemi od muzyka, będą mogli wziąć udział w wieloetapowym wydarzeniu Snoopverse. Dzięki temu zyskają szansę zdobycia specjalnych NFT i tokenów SAND w zamian za interakcję z różnymi atrakcjami dostępnymi w Snoopverse (zapowiedziano między innymi koncerty).

Snoopverse Early Access Pass

Dodatkową atrakcją ma być wczesny dostęp do wirtualnych obiektów związanych ze Snoop Doggiem, na które składają się między innymi posąg muzyka i samochód Brown Sugar.

Ceny wirtualnych działek w The Sandbox

Wirtualne działki potrafią kosztować naprawdę wiele, o czym niejednokrotnie pisaliśmy na łamach BitHub. Większość rekordów należy do konkurencyjnego metawersum Decentraland, gdzie pod koniec listopada została sprzedana wirtualna działka za 2,4 miliona dolarów.

W przypadku The Sandbox ceny wydają się bardziej przystępne, jednak podobnie jak w prawdziwym świecie, duże znaczenie ma lokalizacja. Obecnie najtańsze działki w tym metawersum kosztują około 12 000 USD, co daje około 48 728 PLN.

Jeżeli interesuje cię metawersum The Sandbox, sprawdź, ile można zarobić podczas wydarzenia Alpha w metaversie Sandbox? Opis projektu wraz z porównaniem z innymi popularnymi metaversami znajdziesz natomiast w zestawieniu Top 10 projektów metaverse, o których istnieniu warto wiedzieć.

Komentarze