Rekordowa ilość adresów, na których jest ponad 100 000 BTC

Ilość adresów, na których znajduje się ponad 100 000 bitcoinów, jest obecnie najwyższa od ponad 2 lat. Przybliżona wartość takiego portfela to około 12 976 969 000 PLN.

Jednocześnie oprócz zwiększenia ilości adresów, na których jest ponad 100 000 BTC, znacznie zmniejszyła się liczba portfeli zawierających od 10 000 do 100 000 bitcoinów.

Najwięcej dużych posiadaczy BTC od 27 miesięcy

Dane te wskazują, że wieloryby (inwestorzy, którzy dysponują dużymi środkami i mogą swoimi zagraniami wpływać na rynek) powiększają salda swoich portfeli BTC. Obecnie można zaobserwować 27-miesięczne maksimum dużych portfeli. Według informacji opublikowanych przez firmę analityczną Santiment adresy, na których znajduje ponad 100 000 BTC, stanowią obecnie 3,64%. Dużą ilość bitcoinowych wielorybów potwierdzają również ich transakcję, czego przykładem jest to, że wieloryby kupiły w tym tygodniu bitcoiny o wartości ok. 2 200 000 000 dolarów.

Co ciekawe 27-miesięcznemu rekordowi ilości dużych portfeli towarzyszy najniższa historyczna wartość adresów z mniejszą ilością. Na chwilę obecną stanowią one około 10,91%.

Dlaczego najwięksi gracze gromadzą BTC?

Powtarzające się opinie na temat rynku niedźwiedzia wydają się nie odstraszać bogatych inwestorów. Część z nich uważa nawet, że najstarsza kryptowaluta to współczesne złoto (Ricardo Salinas Pliego hodlerem BTC).

Kolejnym istotnym argumentem przemawiającym za tym, że pomimo spadków kursów rynek kryptowalut ma się dobrze, jest to, że z każdym dniem rośnie ilość użytkowników korzystających z blockchain. Zdaniem popularnego analityka Willy’ego Woo obecnie do rynku dołącza więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie w ciągu jednej doby BTC zyskuje około 50 000 nowych użytkowników. Znany analityk przewiduje również, że w najbliższym czasie czeka nas duży szok podażowy, na czym prawdopodobnie skorzysta cena bitcoina. Więcej informacji znajdziesz w artykule Willy Woo: cena bitcoina eksploduje w obliczu zbliżającego się szoku podażowego.

Co to jest szok podażowy?

Szok podażowy to nagłe obniżenie dostępności istotnego zasobu, co może wynikać z decyzji podejmowanych przez rządy, zdarzeń losowych lub czynników produkcyjnych.

Komentarze