Przedstawiciele firm z branży blockchain wystąpią dziś przed Kongresem USA

2 261

Dziś (08.12.2021 r.) o godzinie 16:00 naszego czasu, przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA wystąpią oficjele wielu ważnych firm z branży blockchain i kryptowalut. Będą mieli okazję wypowiedzieć się na temat przyszłości finansów.

Podczas panelu zatytułowanego Digital Assets and the Future of Finance: Understanding the Challenges and Benefits of Financial Innovation in the United States, wystąpią dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny Circle Jeremy Allaire i Alesia Haas, dyrektor finansowy Coinbase Global.

Oprócz nich swój pogląd na kwestię przyszłości finanów przedstawią: dyrektor generalny Bitfury Brian Brooks, dyrektor generalny Paxos Chad Cascarilla i Denelle Dixon, dyrektor generalny Stellar Development Foundation.

W jakim celu kongresmeni zaprosili szefów firm branży aktywów cyfrowych?

Choć niektórzy mogą zinterpretować zaproszenie przedstawicieli firm branży kryptowalut jako wrogie podejście amerykańskich ustawodawców do aktywów cyfrowych, powinno to być raczej postrzegane jako pozytywny sygnał, powiedział Mikkel Mørch, dyrektor wykonawczy kryptowalutowego funduszu hedgingowego ARK36:

„Kryptowaluty od dawna są na radarze czołowych amerykańskich polityków, ale Kongres nie zdecydował się jeszcze na podjęcie żadnych istotnych działań regulacyjnych w tej sprawie.

Należy mieć nadzieję, że dzisiejszy panel jest sygnałem tego, że Kongres chce dowiedzieć się więcej o tym rozkwitającym i niezwykle innowacyjnym sektorze rynku, zanim podejmie jakiekolwiek działania, które mogłyby go sparaliżować.”

Mørch nie wierzy, że Stany Zjednoczone podążą za chińskim podejściem do kryptowalut. Przypomnijmy, że Chiński Bank Ludowy (PBOC) polecił w czerwcu kluczowym instytucjom finansowym w tym kraju zablokowanie wszystkich transakcji kryptowalutowych.

Dyrektor ARK36 spodziewa się, że władze USA będą optować za zacieśnieniem regulacji związanych ze stablecoinami.

Wystąpień przedstawicieli branży kryptowalut przed Kongresem będziesz mógł wysłuchać tutaj:

źródło grafiki tytułowej: link

Komentarze