Circle ogłasza zamiar wejścia na giełdę

Firma Circle (odpowiedzialna za stworzenie popularnego stablecoina USDC) oficjalnie ogłosiła plany związane z wejściem na giełdę.

Zgodnie z ogłoszeniem zostanie przeprowadzona fuzja z firmą Concord Acquisition Corp. Stworzona w wyniku fuzji spółka holdingowa ma być notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE), a jej wstępna wycena wynosi 4,5 miliarda dolarów.

Fuzja Circle i Concord Acquisition Corp

Akcje nowej spółki będą notowane pod skróconą nazwą CRCL. Według oficjalnych informacji wartość udziałów należących obecnie do akcjonariuszy Circle przełoży się na około 86% w nowo utworzonej spółce. W tym miejscu warto wspomnieć również o tym, że Circle ma wsparcie Goldman Sachs. Dodatkowo firma jest głównym partnerem stablecoinowym popularnego operatora kart płatniczych Visa. Jakby tego było mało, fundusz hedgingowy Marshall Wace zainteresowany rynkiem krypto już dwa miesiące temu brał udział w zbieraniu funduszy dla Circle.

Dyrektor generalny Circle

Jeremy Allaire (współzałożyciel firmy i jej obecny dyrektor generalny) zachowa swoje stanowisko po zakończeniu fuzji, natomiast prezes Concord Acquisition Corp otrzyma miejsce w zarządzie nowo utworzonej spółki. W opublikowanym komunikacje znalazła się informacja, że decyzja o przeprowadzeniu transakcji została jednogłośnie zatwierdzona przez osoby reprezentujące Circle oraz Concord. Jeżeli wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem, transakcja zostanie domknięta jeszcze w tym roku.

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie, jakim cieszył się niedawny debiut giełdy Coinbase (o czym pisaliśmy między innymi w artykułach: IPO Coinbase | Przygotuje je Goldman Sachs oraz Wycena Coinbase osiągnie nawet 147 miliardów dolarów. To więcej niż kapitalizacja Goldman Sachs), wejście na giełdę firmy związanej z drugim najpopularniejszym stablecoinem może odbić się jeszcze większym echem na rynkach finansowych.

USDC to stablecoin, czyli kryptowaluta odporna na wahania kursów (jest on powiązany z aktualnym kursem dolara). Pod względem kapitalizacji rynkowej jest to druga najpopularniejsza kryptowaluta waluta, z której korzystają inwestorzy przy wychodzeniu z BTC, ETH i innych inwestycji o dużej zmienności. Dzięki temu nie muszą się martwić koniecznością płacenia podatku, a jednocześnie są zabezpieczeni przed nagłymi spadkami.

Komentarze