Portfele do przechowywania cyfrowego juana

Według informacji przekazanej przez Ludowy Bank Chin portfele przeznaczone do przechowywania cyfrowego juana będą przyjazne nawet dla niedoświadczonych użytkowników.

Oprócz portfeli cyfrowych, które zapewnią najszybszy dostęp do środków, Bank Ludowy Chin chce zaoferować możliwość bezpiecznego przechowywania środków na portfelach fizycznych.

Portfel na cyfrowe juany

W przeciwieństwie do popularnych portfelów na kryptowaluty (jeżeli wciąż nie korzystasz z takiego urządzenia, zapoznaj się z poradnikiem Porównanie portfeli kryptowalut), rozwiązania projektowane z myślą o cyfrowym juanie mają uwzględniać zdolność kredytową użytkowników. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo chiński rząd chce zachęcić obywateli do korzystania z e-juana, stworzenie łatwego w użytkowaniu i zarazem bezpiecznego portfela ma kluczowe znaczenie.

Co ciekawe podobne działania zapowiedział ostatnio Jack Dorsey (Czy Square wypuści portfel sprzętowy). Jego firma Square chce wprowadzić do sprzedaży portfel kryptowalutowy, który będzie przyjazny dla początkujących użytkowników.

Pomimo wielu działań chińskiego rządu mających na celu wypromowanie elektronicznej waluty (przykładem może być niedawna kontrowersyjna kampania cyfrowego juana), opinie na jego temat nie są na razie najlepsze.

Cyfrowy juan z terminem ważności

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii związanych z planowanym wypuszczeniem chińskiej cyfrowej waluty jest to, że pieniądze będą miały datę ważności. Tym samym, jeżeli obywatel nie zdąży ich wydać przed upływem określonego terminu, to bezpowrotnie utraci swoje środki. Termin ważności ma być uzależniony od różnych czynników, między innymi od posiadanego statusu społecznego. Tym samym biedne osoby nie będą miały szansy zgromadzenia oszczędności, bo wówczas ich cyfrowe juany staną się bezwartościowe.

Walka z bitcoinem i promowanie cyfrowego juana

Od dłuższego czasu Chiny walczą z bitcoinem, czego przykładem jest wprowadzenie zakazu wydobycia BTC. Chociaż tym razem wiele wskazuje na to, że celem działań jest zwiększenie zainteresowania e-juanem, to należy pamiętać, że w przeszłości wielokrotnie dochodziło do podobnych sytuacji. Opisaliśmy to w artykule Wszystkie chińskie bany bitcoina, gdzie znajdziesz informacje o ograniczeniach wprowadzanych przez Chiny w latach 2013, 2017, 2018 i 2021.

Komentarze