Podstępny McAfee: Bitcoin to przestarzała technologia. OK, ale co z tym penisem?

5 726

Kontrowersyjny przedsiębiorca John McAfee to człowiek, który zasłynął brawurową predykcją wyceny bitcoina w wysokości 1 miliona USD na koniec 2020 roku. W dniu wczorajszym opublikował tweet, w którym otwarcie stwierdził, że za bitcoinem nie stoi nic poza przestarzałą technologią. Porównał blockchain „króla kryptowalut” do Forda T, którego z czasem zastąpiły nowsze, lepsze modele. Zgadzacie się z tym twierdzeniem?

Przepowiednia cenowa McAfee’go została, jak pamiętacie, „okraszona” specyficzną promesą. McAfee twierdził bowiem wcześniej, że gdyby jego projekcja się nie spełniła, skonsumuje na oczach milionów telewidzów nic innego, jak własnego… penisa. Jeśli sprawa wymaga przypomnienia, zajrzyjcie tutaj:

McAfee: Bitcoin jest jak Ford T

McAfee uważa, że działanie na najbardziej znanym blockchainie świata nie czyni bitcoina „przyszłością”. Jego zdaniem istnieją nowsze łańcuchy bloków z ulepszonymi funkcjami, które rozwiązują wady blockchaina Bitcoin. McAfee porównał to do samochodu Ford Model T z 1908 roku, który z biegiem lat został zastąpiony przez zdecydowanie lepsze i bardziej funkcjonalne samochody.

74-letni programista i miliarder zawsze był zwolennikiem decentralizacji i prywatności. W rzeczywistości spędził dużo czasu głosząc szumne hasła przeciwko władzom centralnym, takim jak chociażby rząd. Wczorajszy tweet zdaje się podkreślać, jak dużym zmartwieniem jest dla McAfee’go brak niektórych cech, które w momencie tworzenia miały przyświecać Bitcoinowi:

Bitcoin był pierwszy. To przestarzała technologia. Wszyscy to wiedzą. Nowsze łańcuchy bloków mają prywatność, inteligentne umowy, rozproszone aplikacje i wiele innych.

źródło: tutaj

To nie pierwszy raz, gdy McAfee nazwał bitcoin przestarzałym. W wywiadzie z października ubiegłego roku utrzymywał to samo zdanie na temat pierwszej kryptowaluty.

McAfee twierdził, że Bitcoin jest dobry tylko jako store-of-value (SoV) i kryptowaluta. Nic poza tym. Przedsiębiorca wezwał społeczność do wydawania swoich bitcoinów; w przeciwnym razie nie ma mowy o szerszej adopcji. Jeżeli interesuje Was wątek bitcoina jako SoV, koniecznie zajrzyjcie do poniższego artykułu:

Bitcoin za milion dolarów? Tylko podstęp

Przypomnijmy raz jeszcze, że John McAfee słynie z oryginalnej prognozy odnośnie wyceny BTC na poziomie 1 miliona USD i to już do końca bieżącego roku. Na szali powodzenia swojej predykcji McAfee położył własne przyrodzenie. W przypadku, gdyby przepowiednia miała ostatecznie się nie spełnić, zobowiązał się do konsumpcji swojej „męskości” na oczach telewidzów.

Ostatecznie McAfee napisał wczoraj, że prognoza ceny bitcoina w wysokości 1 miliona dolarów była jedynie sztuczką, aby przyciągnąć więcej ludzi do przestrzeni kryptowalut.

„Zjeść mojego penisa za 12 miesięcy? Podstęp dla nowych użytkowników. Udało się” – powiedział McAfee.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze