PLCOIN od PKO BP

29 062

PKO BP raczej nie kojarzy się z kryptowalutami, ale nie przeszkodziło to bankowi w zastrzeżeniu znaku PLCOIN.

W Urzędzie Patentowym zastrzeżono znak słowno-graficzny, na którym znajduje się czerwony okrąg ze wpisaną strzałką w tym samym kolorze.

Czy PKO BP planuje wypuścić własną kryptowalutę?

Chociaż trudno wyobrazić sobie, aby bank, który przez długi czas straszył klientów zainteresowanych kryptowalutami (szczegóły znajdziesz w artykule: PKO Bank Polski ostrzega przed kryptowalutami) nagle zdecydował się wypuścić własny token, należy pamiętać, że nie byłaby to pierwsza przygoda wspomnianego banku z blockchainem.

Komercyjne rozwiązanie na blockchainie

Już w 2018 roku informowaliśmy, że PKO Bank Polski wdrożył blockchain do operacji bankowych, który jest wzorowany na sieci Dash. Co ciekawe zgodnie z informacją dostępną na oficjalnej stronie banku, PKO Bank Polski był pierwszą polską instytucją finansową, która wdrożyła komercyjne rozwiązanie bazujące na blockchainie.

Największy bank w Polsce rejestruje logotyp cyfrowej waluty

Zarejestrowanie znaku słowno-graficznego związanego z kryptowalutami przez największy bank w Polsce (suma aktywów banku przekroczyła w trzecim kwartale ubiegłego roku 371 miliardów złotych) nie musi oczywiście oznaczać, że w najbliższym czasie pojawi się kryptowaluta sygnowana przez PKO BP.

Możliwe, że popularny bank chce w ten sposób przygotować się na każdą ewentualność i być o krok przed konkurencją (a tym samym uniemożliwić jej wykorzystanie niektórych nazw). Oprócz znaku słowno-graficznego PKO BP w przeszłości zarejestrował również takie nazwy jak Pol coin, Pole coin i Poland coin. Wtedy jednak chodziło o same nazwy, a zastrzeżenie nie obejmowało znaków graficznych.

Bitcoin w banku coraz bliżej

Przy okazji warto przypomnieć, że niemiecki bank Sparkasse chce niebawem zaoferować klientom zakup Bitcoinów bezpośrednio z konta bankowego, a podobne działania zapowiedział Banca Generali (więcej informacji znajdziesz w artykule: Włoski bank umożliwi klientom kupno i sprzedaż bitcoina).

Co sądzisz o zastrzeżeniu znaku PLCOIN przez PKO Bank Polski? Czy może to oznaczać, że w niedalekiej przyszłości bank pozytywnie zaskoczy entuzjastów kryptowalut?

Komentarze