Oznaki ożywienia na rynku kryptowalut | Rosną wolumeny obrotu na najważniejszych giełdach

2 431

Wolumeny obrotu na głównych giełdach kryptowalut wzrosły w styczniu po prawie roku sukcesywnych spadków. Dane z CryptoCompare wykazały, że w przypadku Liquid, Bitfinex, Bitstamp i bitFlyer wolumeny wzrosły o co najmniej 50 procent, podczas gdy wolumeny Kraken i Coinbase wzrosły odpowiednio o 120 i 80 procent od ostatniego miesiąca. Poznajcie szczegółowe dane na ten temat.

Oznaki ożywienia na rynku kryptowalut. Rosną wolumeny obrotu na najważniejszych giełdach

Grudzień nie był dobrym miesiącem dla giełd kryptowalut. Zarówno największe, jak i nieco mniejsze podmioty tego rynku odnotowały stagnację w wyniku zbliżającego się roku. Nie było przy tym żadnych oznak, jakoby sytuacja miała ulec jakiejkolwiek zmianie.

Najnowsze dane pokazują, że rynek nie tylko się zmienił, ale wydaje się, że rozpoczął zdecydowany rajd w górę. Najlepiej widać to analizując właśnie wzrost wolumenu na topowych giełdach.

Dyskusję w tej sprawie podjął ostatnio dyrektor ds. badań The Block, Larry Cermak. Według niego wszystko wskazuje na to, że kryptowalutowa zima dobiega końca. Według jego danych, średni dzienny wolumen na Coinbase wzrósł w styczniu o ponad 81 procent, co jest pierwszym miesięcznym wzrostem, jaki firma odnotowała od czerwca 2019 r. Na Coinbase odnotowano średni wolumen w wysokości około 205 milionów dolarów i to każdego dnia w styczniu. Przy okazji, był to największy wolumen w przeciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Większość giełd odnotowała znaczny wzrost wolumenu

Coinbase nie jest jedyną giełdą, która odczuła styczniowe ożywienie. Według firmy CryptoCompare zajmującej się analizą kryptowalut, traderzy pompują wolumeny również na innych giełdach.

Zwiększył się nie tylko miesięczny wolumen na Coinbase, ale także na wielu innych czołowych giełdach.

Dane z nadchodzącego styczniowego przeglądu od CryptoCompare pokazały, że grudzień był niezwykle powolny, jeśli chodzi o wolumen obrotu. Coinbase, Liquid, Kraken, BitFinex, Bitstamp i bitFlyer odnotowały w tej kwestii znaczny spadek wolumenu. Styczeń przyniósł jednak niesamowity wzrost wolumenu:

Liquid i bitFlyer wzrosły w styczniu o 50 procent, a Bitstamp o 70 procent. Według danych CryptoCompare, w przypadku Bitfinex i Coinbase, ich wolumeny obrotu wzrosły odpowiednio o 90 procent i 80 procent.

Największy obrót zanotował jednak w ostatnim miesiącu Kraken. Wolumen na tej giełdzie wzrósł o ponad 120%. Tym samym giełda zwiększyła swój całkowity miesięczny wolumen obrotu z 2,5 mld $ w grudniu do 5,5 mld $ w styczniu.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze