Kraken przejmuje londyńską giełdę za 100 milionów $

Przed paroma dniami Kraken kupił jedną z wiodących prym w Europie giełd, która handluje opcjami na kryptowalutach. Crypto Facilities to pierwsza uregulowana giełda z siedzibą w Londynie oferująca kontrakty futures na największych kryptowalutach pod względem kapitalizacji.

 

9-cyfrowa kwota

Na początku tego tygodnia oficjalnie ogłoszono przejęcie Crypto Facilities przez jedną z największych kryptowalutowych platform giełdowych – Kraken. Nowo przejęta spółka od lat oferuje handel kontraktami futures i instrumentami pochodnymi na Bitcoinie i kilku innych kryptowalutach. Kwota, którą przeznaczono na zakup Crypto Facilities, jest określona jako 9-cyfrowa suma, tzn. że zakup wyniósł min. 100 milionów dolarów.

 

Londyńska giełda derywatów stała się celem inwestycji, ponieważ Kraken chce wzmocnić swoją pozycję na rynku. Popyt na nowe produkty i usługi rośnie w sferze handlu cyfrowymi aktywami, a Kraken pragnie spełnić oczekiwania klientów.

 

 

W ogłoszeniu Krakena o przejęciu Crypto Facilities czytamy:

Uprawnieni do tego klienci Krakena uzyskają dostęp do kontraktów futures na sześciu parach kryptowalut, dostarczający wysoce efektywnego sposobu handlu i środka zabezpieczającego w każdym środowisku rynkowym.

 

Instrumenty pochodne

Crypto Facilities założona w 2015 roku w Londynie, skupia się na klientach zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Jako pierwszy tego typu podmiot zaoferowali futuresy na takich kryptowalutach jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple (XRP) czy Litecoin. Ich platforma jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez wyjątku.

Ponadto firma dostarcza indeksy kryptowalut, obliczając stopę referencyjną Bitcoin CME CF. Wskaźnik ten również zasila kontrakty terminowe Bitcoina dla Grupy CME.

Warto dodać, że Crypto Facilities jest pod pełnym nadzorem Financial Conduct Authority (FCA), jednego ze wspierających innowacje regulatorów Wielkiej Brytanii.  

Założyciel, CEO Crypto Facilities, Timo Schlaefer powiedział:

To było naszą misją, żeby zbudować najbardziej zaawansowaną, potężną i przyjazną użytkownikowi platformę handlową kryptowalut. Połączenie sił z Krakenem pozwala nam wprowadzić nową generację produktów i niesamowicie zwiększyć wartość, którą dostarczamy naszym klientom.


Jak się zapatrujecie na ostatnie przejęcie przez Krakena? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach, zapraszamy!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze