Opera zasiada na TRON’ie | Kryptowalutowe przeglądarki

Opera wprowadza blockchain TRON w szeregi swej działalności dotyczącej kryptowalut: portfela, jak i obsługi zdecentralizowanych aplikacji.Opera Crypto Wallet

Jedna z najpopularniejszych i największych przeglądarek internetowych świata pracuje nad implementacją blockchaina TRON, jak miało to miejsce w przypadku Ethereum. Opera już obsługuje platformę Ethereum wraz z tokenami ERC20, zdecentralizowanymi aplikacjami (DApp), teraz zaś przyszedł czas, aby zasiąść na TRON’ie.Jak wiemy, działalność Opery w technologii rejestrów rozproszonych (DLT) sprowadza się do usługi zwanej “Opera Crypto Wallet”, portfela kryptowalut. Opera Crypto Wallet spełnia funkcję standardowego portfela: wysyłania, odbierania transakcji, ale również pozwala wchodzić w interakcje z DApp. Odbywa się to w myśl rozwoju funkcjonalności Internetu 3.0 czy też Web 3. Co ciekawe, portfel ze wszystkimi swoimi udogodnieniami jest wdrożony bezpośrednio do przeglądarki Opera, nie wymaga się instalacji dodatkowych aplikacji czy rozszerzeń.Na takiej samej zasadzie, jak przy wdrażaniu platformy Ethereum TRON będzie wspierany przez Operę wraz z tokenami standardu-TRC. Co ciekawe, TRON jest liderem pod względem ilości użytkowników DApps ostatnimi czasy, jak i również wystosował fundusz $100 milionów na rozwój gier blockchainowych.

Kryptowalutowe przeglądarki

W grudniu 2018 roku Opera została pierwszą większą przeglądarką na Androidzie, która wdrożyła natywnie portfel kryptowalut oraz Web 3 explorer. Nie zapominajmy jednak o innych kryptowalutowych przeglądarkach. Jedną z nich, którą nagminnie wspieramy, a ona wspiera nas jest Brave.

Gdybyście się zastanawiali, dlaczego Opera wygląda ostatnio troszeczkę inaczej to wiedzcie, że przeszła ona reborn, odrodzenie. Operze niezmiernie zależy na rozwoju Web 3, czyli tzw. internecie przyszłości, w którym, jako przeglądarka jest niewątpliwie liderem.

Opera Crypto Wallet jest dostępny na smartfony z systemem Android, jak i w wersji wczesnej dla urządzeń iOS (Opera Touch). Ponadto zaimplementowano go na desktop, czyli komputerów osobistych w systemie Windows, Linux bądź Mac.

Jak Wam się podoba Opera Crypto Wallet? Czy przyszłość internetu to Web 3 i głębsza interakcja, zwłaszcza ze zdecentralizowanymi aplikacjami blockchainowymi? Napiszcie o tym w komentarzach poniżej, zapraszamy!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze