Gra o Tron | Blockchain Gaming

Ostatnimi czasy Blockchain Gaming rozwija się coraz prężniej. Platforma Tron wydaje się obiecującym miejscem dla rozwoju gier. W związku z tym deweloperzy EtherGoo przenieśli się na nową platformę. Tron Arcade szuka rąk do pracy nad nowymi projektami, oferując budżet w wysokości 100 milionów dolarów!


EtherGoo


Kilka dni temu została uruchomiona gra TronGoo. Stało się to w efekcie współpracy deweloperów ze studia EtherGoo oraz Tron Shrimp.

EtherGoo to nazwa gry, jak również zespołu odpowiedzialnego za jej produkcję. Liderem zespołu jest niejaki Mr. Blobby, który wraz z zespołem stworzył grę, która stała się hitem. EtherGoo była pierwszą grą, która umożliwiała graczom konkurowanie między sobą. Pobiła wszelkie rekordy, a nawet podbiła CryptoKitties. Zaraz po starcie została pierwszą zdecentralizowaną aplikacją (DApp) w rankingu, pod względem aktywności użytkowników i obrotu transakcjami.

Obecnie Goo radzi sobie coraz lepiej, używając szybszych transakcji sieci Tron, jednocześnie zapewniając większy komfort z gry.

Symulator Krewetek


Zespół Tron Shrimp prowadzony przez Mr. Fahreneheit stworzył symulator farmy krewetek na blockchainie Tron. To skromne przedsięwzięcie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, odłożono na rzecz TronGoo. Zespół TronGoo wszedł we współpracę z ekipą Mr. Blobby, a teraz ich priorytetem jest praca nad grą dla blockchaina Tron.

W ogłoszeniu owej współpracy czytamy, że sieć Tron i Tron Arcade Fund zawsze witają deweloperów z otwartymi ramionami. Wspólna praca pozwoli naszej technologii i społeczności podsycić kolejną falę innowacji i adopcji – podkreślają. Warto dodać, że Tron Arcade Fund to fundusz, który ma na celu rozwijać Blockchain Gaming, a ich budżet wynosi 100 milionów dolarów (prawie 400 000 000 milionów złotych).

Blockchain Gaming


Zabawa w gry oparte na systemach blockchain rozkwita, a fundusze przeznaczone na rozwój tych gier nie są małe. Coraz więcej gier tego typu pojawia się na rynku, a według DappRadar jest już ich ponad 400.

Na pewno warto wspomnieć o studiu EverDragons i ich grze, która jest niezwykła. EverDragons polega na kolekcjonowaniu smoków, gdzie każdy z nich jest unikalny pod względem koloru, wyglądu i pochodzenia. W grze możemy brać udział w wyzwaniach, zbierać doświadczenie, osiągać poziomy, a zatem rozwijać swoje smoki. Niezwykłe w tej grze jest to, że jest zbudowana na łańcuchu Ethereum, Tron i POA. Każdy z łańcuchów istnieje osobno, a my mamy możliwość swobodnego przechodzenia między nimi.

Założycielka studia EverDragons pochwaliła się kilka dni temu na Twitterze, że uruchamiają kolejne dwie gry na platformie Tron.

https://twitter.com/4LDEverdragons/status/1081210609096708096Gracze


Jak widać, Blockchain Gaming rozwija się nieźle, choć graczy nie ma wielu. Według statystyk DappRadar, na pierwszym miejscu spośród gier jest EOS Knights. Ma ponad pięć tysięcy aktywnych użytkowników dziennie. Drugie miejsce to Etheremon z ok. 500 graczami, a kolejne miejsca rankingu notują jeszcze słabsze wyniki. Jak wiemy, DappRadar nie uwzględnia wielu gier. Warto wspomnieć, że najpopularniejsze DApps to gry hazardowe.

Sprawdzam!

Nie sposób nie powiedzieć o niedawno zrealizowanej zbiórce pieniędzy na projekt gry od Loom Network. Jest to studio, które stworzyło odrębny łańcuch, ale nadal działają na platformie Ethereum. Na Kickstarterze zebrali prawie 30% ponad oczekiwaną sumę (320 000$) i stworzyli grę Zombie Battleground. Gra jest typową karcianką, podobną do Hearthstone ze studia Blizzard.

Rozwój w kierunku gier opartych o systemy blokowe to bez wątpienia ciekawa droga. Technologia Blockchain zapewne w kilku miejscach znajdzie zastosowanie, ale czy branża gier jej potrzebuje? Czy nie można budować gier jak dotąd? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Zapraszamy!


Komentarze