Tron został światowym liderem pod względem użytkowników dApps

1 402

Zespół deweloperski projektu kryptowaluty oraz sieci Tron może pochwalić się kolejnym ważnym osiągnięciem w obszarze zdecentralizowanych aplikacji. Platforma Tron wyprzedziła Ethereum i EOS w ogólnej liczbie użytkowników zdecentralizowanych aplikacji (dApps), jak i liczbie aktywnych użytkowników. Ethereum stanowiło głównego rywala Tron oraz ówczesnego, światowego lidera pod względem tworzenia i zarządzania aplikacjami dApps.

DappReview to jedna z największych platform zdecenetralizowanych aplikacji na świecie. Portal dostarcza dokładne dane odnośnie dApps, informacje o użytkownikach i analizach poszczególnych projektów. Według danych z DappReview, Tron posiada 267 000 użytkowników w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, Ethereum 151 000, a EOS 191 000. Jest to liczba ogólnej ilości użytkowników. Jeśli chodzi o aktywnych użytkowników, Tron może pochwalić się sumą 16236  użytkowników, EOS 13845,a Ethereum zaledwie 2133. 

Większość stron internetowych oraz portali śledzących dane, oblicza liczbę użytkowników dApps jako sumę, która wchodziła w interakcje ze smart kontraktami, podaje DappReview. Tak więc jeśli 1000 różnych adresów inicjuje transakcję do zdecentralizowanej aplikacji, posiada ona wówczas 1000 aktywnych użytkowników tego właśnie dnia. Informacje te podał Justin Sun, założyciel Tron Foundation.

Platforma Tron

Tron stanowi największą konkurencją dla Ethereum, jednocześnie skupiając się na głównym celu Justina Suna, czyli stworzenia zdecentralizowanego Internetu. Idea projektu opiera się na Internecie 4.0, czyli światowej, zdecentralizowanej sieci niepodlegającej żadnym wpływom dużych korporacji. W ramach tego projektu będą zawierane smart contracty na dostęp do treści multimedialnych. Najbardziej wyczekiwanym zamysłem Tron jest tworzenie zdecentralizowanych aplikacji do gier online lub mediów społecznościowych. Na razie projekty te są w fazie testów, lecz powstało już kilka gier rozwijających się na platformie Tron. W styczniu opisywaliśmy przeniesienie się deweloperów EtherGoo na platformę Tron. Zespół ten uruchomił grę o identycznej nazwie jaką nosi zespół deweloperski. Start gry udał się wraz z zespołem Tron Shrimp, a gra znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu zdecentralizowanych aplikacji, zarówno pod względem transakcji jak i ilości użytkowników.

Projekt powstał w 2017 roku, a początkowo oparty był na platformie Ethereum, dopóki nie utworzyli własnego mainnetu i odcięli się od sieci Ethereum. Justin Sun wielokrotnie podkreślał wyższość projektu Tron nad Ethereum, poniekąd atakując inne projekty związane ze smart kontraktami i zdecentralizowanymi aplikacjami.

Co sądzicie o projekcie Tron oraz jego rozwoju? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze