Noob „odkopał” 1000 bitcoinów sprzed 10 lat!

Na forum BitcoinTalk pojawił się nowicjusz, który przypomniał sobie o zalegających na dysku 1000 bitcoinach.

Nieczęsto się zdarza, że osoby, które kopały bitcoiny jeszcze przy użyciu mocy wyłącznie swoich komputerów w pierwszych latach istnienia cyfrowego złota, zdołały jeszcze je odzyskać. A jednak niektórzy mają to szczęście.

Niejaki whoamisoon, nowy użytkownik na forum BitcoinTalk, 10 marca utworzył wątek, w którym napisał:

Wykopałem trochę bitcoinów dawno temu, kiedy możliwe było jeszcze wydobywanie przy pomocy kart graficznych. Dopiero teraz sobie o tym przypomniałem. Jak mam sprzedać swoje BTC?

Wydawałoby się, że wygrał fortunę, zwłaszcza jeżeli zdamy sobie sprawę, ile forków bitcoina było po drodze. 

Nasz newbie, jak wybadali użytkownicy forum, nie dotykał swoich monet od 24 sierpnia 2010 roku. Wtedy ostatni raz otrzymał 50 BTC nagrody za wydobycie bloku o godzinie pierwszej po południu. 

Kilka minut po godzinie dziewiątej wieczorem, 10 marca bż. roku, użytkownik podjął wspomnianą dyskusję na forum. Długoletni użytkownicy niezwłocznie zaangażowali się w pomoc “młodemu”, a żeby ten mógł sfinalizować swą sprzedaż. O godz. 22:43 tego samego dnia odnotowano transakcje przychodzącą o wartości 1000 BTC w sieci bitcoina. To prawdopodobnie była ta transakcja, o którą toczy się dyskusja. 

Dwa dni później whoamisoon podsumowuje wątek:

Dziękuję wam wszystkim za pomoc. To był wielki powrót i najlepsze powitanie jakie mogłem otrzymać z waszej strony. Tak trzymać; i myślę, że pomożecie jeszcze wielu takim osobom jak ja.

Fortuna warta miliony

Zawirowania na rynkach finansowych, w tym kryptowalutowych, znaczące spadki indeksów w ostatnich dniach musiały postawić whoamisoon pod presją. 

Jeżeli zdecydował się on na niezwłoczną sprzedaż jeszcze tego samego dnia, w którym poruszył temat na forum, 10 marca, mógł sprzedać swoje bitcoiny za 8,4 mln dol. (33,1 mln zł). Uwzględniając przy tym sprzedaż wszystkich forków, czyli bitcoin cash, bitcoin sv i bitcoin gold. 

Jeśli natomiast podjąłby sprzedaż na przykład dziś, 14 marca, to jego potencjalny zysk zmniejszyłby się o 2,6 mln dol. i wyniósłby 5,8 mln dol. (22,8 mln zł).

A czy Wam udało się niegdyś odzyskać zapomniane bitcoiny bądź znacie kogoś, komu to się udało? 
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze