Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut

Netflix udostępnił dzisiaj film „Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut”, który opowiada o CEO upadłej giełdy QuadrigaCX.

W ramach krótkiego przypomnienia: oficjalnie tajemnicza śmierć Geralda Cottena uniemożliwiła wypłatę środków należących do klientów. 30-letni Cotten miał być jedyną osobą, która miała dostęp do kluczy prywatnych.

Nowy film o tematyce krypto

Chociaż w ostatnich latach Netflix przyzwyczaił widzów do dokumentów, które są lepiej zrealizowane, nowa produkcja nadrabia wciągającą historią. O ile poszkodowanym, którzy stracili łącznie około 200 milionów dolarów premiera „Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut” w niczym nie pomoże, to pozostałym członkom społeczności kryptowalut może uświadomić, jak ważne jest ograniczone zaufanie i zadbanie o bezpieczeństwo – nie giełda, ale portfel sprzętowy!

Historia upadku giełdy QuadrigaCX

Inwestorzy, którzy dopiero od niedawna działają na rynku krypto, mogli nie słyszeć o kanadyjskiej giełdzie QuadrigaCX. W 2019 roku tematy związane z giełdą i tajemniczą śmiercią jej CEO zdominowały jednak portale o tematyce kryptowalut.

O sprawie wielokrotnie informowaliśmy na łamach BitHub:

Czy warto obejrzeć dokument o CEO QuadrigaCX?

Nawet jeżeli ktoś zna sprawę upadłej giełdy, seans „Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut” może dostarczyć mu kilku nowych informacji. W dodatku wciąż nie ma zbyt wielu produkcji, w których w przystępny sposób przedstawiano by zagadnienia związane z blockchain i kryptowalutami. Ciekawe prezentują się również fragmenty programów telewizyjnych, w których prezenterzy z entuzjazmem informują o kolejnych rekordach ceny Bitcoina: 10 000 USD, 11 000 USD… Ceny na tych poziomach mogłyby dzisiaj doprowadzić do rozpaczy niejednego inwestora.

W dokumencie pojawia się również Michael Patryn, o którym w styczniu tego roku znowu było głośno: CFO Frog Nation to współzałożyciel upadłej giełdy Quadriga?

Czy miałeś już okazję obejrzeć nowy dokument o CEO QuadrigaCX?

Może Cię zainteresować:

Komentarze