Produkt Roku: Lightning Network Bitcoina | Szybciej! Taniej! Więcej!

1 607
Lighting Network bez przerwy się rozwija. Czołowe przedsiębiorstwa w branży inwestują w technologie mikropłatności i wdrażają nowe rozwiązania. Tym razem Blockstream opracował długo wyczekiwaną możliwość realizacji znacznie pojemniejszych płatności.

Walka z ograniczeniami

Sieć Bitcoin Lightning Network czeka jeszcze długi okres, zanim serwis i infrastruktura mikropłatności będzie na tyle sprawna, aby przeciętny użytkownik mógł ją bez problemu zaadoptować. Nie brakuje jednak pasjonatów i firm, które inwestują w tę technologię popychając tym samym rozwój sieci z dnia na dzień.

Blockstream, blockchainowe przedsiębiorstwo z Kanady i jej CSO, Samson Mow ogłosił zakończenie testów dla nowej aplikacji rozwiązującej jeden z głównych problemów Lighting Network. Chodzi o przesyłanie bardziej pojemnych, większych transakcji w sieci. Jak wiemy, to jedno z głównych ograniczeń LN, choć niektórzy twierdzą, że to może i zaleta?

Samson nie ujawnił na razie żadnych szczegółowych informacji, choć twierdzi, iż to “projekt roku”. Multi-path payments przeszły pomyślnie testy interoperacyjności, co oznacza, że niedługo funkcjonalność będzie gotowa do wdrożenia – mówi Mow.

Wielostronne płatności pozwalają na współdziałanie wielu kanałów jednocześnie, co oznacza, że większe płatności mogą zostać rozbite na mniejsze, aby następnie dojść do celu. 

“Wielostronne płatności” w wolnym tłumaczeniu; multi-path, multi-party payments.

Ideę, nad którą pracuje Blockstream pierwotnie zaprezentowano na konferencji w 2018 roku. Założyciel Lightning Labs, Conner Fromknecht określił ją wówczas jako AMP; Atomic Multi-Path Payments.

Nowo opracowana funkcjonalność pozwala adresatowi wykorzystać wiele kanałów jednocześnie do przeprowadzenia transakcji. Rozbija to środki w BTC na mniejsze kawałki, co pozwala na szybką i tanią realizację większych przelewów w sieci LN.

Jeśli chcecie usłyszeć więcej o Lightning Network, to zapraszam do innych naszych artykułów. Polecam również obejrzeć najnowszy materiał Cyfrowej Ekonomii z Lechem Wilczyńskim, CEO Swaply, opowiadającego o rozwoju sieci LN. Lech prezentuje także portfele mobilne do LN, napiszcie, jeśli chcecie, aby Wam je zaprezentować bardziej szczegółowo na łamach BitHuba. 

Czy w ogóle korzystacie z Lightning Network Bitcoina? 

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze