Ma zaledwie tydzień, a już zaszedł tak wysoko… | Rynek opcji na kontrakty bitcoin futures na CME z impetem pnie się w górę

2 005

Minął zaledwie tydzień od uruchomienia opcji na kontrakty bitcoin futures na CME a już obserwujemy gwałtowny wzrost wolumenu. CME notuje bardzo dobry miesiąc osiągając dzienne maksimum 17 000 kontraktów futures BTC i ponad 122 opcji w pierwszym tygodniu dostępności.

Opcje dostępne są na giełdzie Grupy CME zaledwie od tygodnia. Już pierwszego dnia, w poniedziałek 13 stycznia, zanotowano 55 kontraktów o wartości około 2,37 miliona dolarów. Warto zauważyć, że do końca tygodnia wymiar opcji wzrósł ponad dwukrotnie – do 122 kontraktów, co przełożyło się na około 5,27 miliona dolarów wolumenu.

Powyższe liczby zdają się wypełniać znamiona tego, co przed premierą opcji zapowiadał Tim McCourt mówiąc o „dużym popycie” na takie produkty ze strony inwestorów. „Jesteśmy podekscytowani widząc, co się dzieje. Ludzie są podekscytowani i cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek nowe narzędzie do zarządzania ryzykiem ”- powiedział McCourt.

CME vs Bakkt

Wyniki opcji CME stają się jeszcze bardziej imponujące w porównaniu do kryptowalutowej, instytucjonalnej oferty Bakkt. Przypomnijmy, że platforma Bakkt wspierana jest przez właścicieli nowojorskiej giełdy papierów wartościowych.

Grupa CME dostała małego pstryczka w nos od Bakkt, który udostępnił transakcje opcjami bitcoin oraz kontrakty futures na bitcoiny rozliczane w gotówce już w grudniu, mniej więcej na miesiąc przed uruchomieniem opcji CME. Jednakże według danych Skew Analytics, wolumen obrotu opcjami Bitcoin na Bakkt jest nadal ułamkiem tego, co notuje CME.

Różnica jest jeszcze większa, gdy porównamy kontrakty futures na bitcoiny. Przykładowo, na początku tego miesiąca Bakkt zanotował jeden z najlepszych dziennych wolumenów obrotu od 7 stycznia. Sprzedano wówczas 4 823 kontrakty o wartości około 40,8 mln USD. Tego samego dnia w CME sprzedano nieco ponad 17 000 kontraktów futures, co stanowi równowartość około 141 milionów USD.

Bakkt pobił swój dotychczasowy rekordowy wolumen 18 grudnia, ale nawet wtedy wyniósł on „jedynie” około 6600 kontraktów.

Tak czy inaczej rosnące zainteresowanie ofertami CME wydaje się zbiegać z ogólną poprawą koniunktury na rynku kryptowalut. Czy Bakkt dogoni CME?

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze