Kolejne rekordy Bakkt | Konkurencja nie śpi…

Kurs BTC odrobił straty i wzrósł powyżej 7000 $ zyskując ponad 7% w ciągu ostatnich 24 godzin. Niektórzy sądzą, że ten skok wyceny kryptowaluty wiąże się z ogromnym wzrostem wolumenu Bitcoin Futures Bakkt. Tak więc, pomimo zmienności ceny BTC wiele wskazuje na to, że handel instytucjonalny bitcoinami ma się cały czas bardzo dobrze. Bakkt bije aktualnie kolejne rekordy dzięki bitcoin futures, zbliżając się do progu 50 milionów dolarów.

Bitcoin futures od Bakkt ustanowił niedawno kolejny rekord w historii. Według „Bakkt Volume Bot”, 18 grudnia udało się sprzedać prawie 50 mln USD fizycznie rozliczonych kontraktów bitcoinowych.

Rekord goni rekord

Bakkt ma tendencję do ustanawiania nowych rekordów, gdy cena bitcoina wykonuje zmienne ruchy w obu kierunkach. Tym razem nie jest inaczej – cena rynkowa BTC powędrowała w górę do najwyższego poziomu 7 376 $ po tym, jak wcześniej spadła (i to tego samego dnia), do poziomu 6400 $.

cena bitcoina
źródło: coinstats.app

W przeciągu mniej niż 24 godzin, w obrocie znalazło się 6 321 BTC. Wydaje się zatem oczywiste, że Bakkt już stał się siłą, z którą w branży kryptowalutowej należy się liczyć.

Apetyt na nowe produkty

Bakkt wprowadził bitcoin futures pod koniec września. Pomimo nieco wolnego startu zapotrzebowanie na kontrakty terminowe Bakkt nabrało tempa.

Dzięki rosnącemu otwartemu zainteresowaniu kontraktami Futures na bitcoin od Bakkt, inwestorzy mogli odetchnąć z ulgą od dużej zmienności ceny w ciągu ostatnich trzech dni.

Zainteresowanie Bitcoin Futures Bakkt wydaje się sukcesywnie rosnąć. Na początku tego miesiąca CoinSpeaker poinformował, że rozliczane miesięcznie kontrakty terminowe Bakkt osiągnęły rekordową wartość 124 mln $.

Obserwując wysoki popyt ze strony traderów, Bakkt uruchomił również w tym miesiący opcje dla swoich kontraktów futures. Dyrektor operacyjny Bakkt Adam White powiedział:

Naszą misją w Bakkt jest dostarczanie zaufania i użyteczności do zasobów cyfrowych. Te nowe kontrakty stanowią ważny kamień milowy w rozwoju tej nowej klasy aktywów i oferowanego przez nas zestawu produktów bitcoinowych.

Chociaż Bakkt dominuje obecnie na polu kontraktów futures na bitcoin, już ma konkurencję ze strony nowych graczy. Nie dalej jak wczoraj, platforma kryptowalutowa ErisX uruchomiła fizycznie rozliczone kontrakty futures na BTC. Kontrakty znalazły się w obrocie za zgodą CFTC.

Jaka jest Wasza opinia na temat poczynań Bakkt? Zapraszamy do komentowania.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze