Bakkt Bitcoin Futures | ATH goni ATH! | Bull run tuż za rogiem?

Kontrakty futures Bakkt na bitcoiny po raz kolejny osiągnęły ATH. Z tygodnia na tydzień ten sam Bakkt, na którym wielu postawiło krzyżyk zaraz po starcie, pokazuje pazur i coraz śmielej poczyna sobie na rynku. Czy Bakkt Bitcoin Futures jest gotowy na kolejne rekordy obrotów? Dzisiejsze doniesienia potwierdzają, że tak.

Bakkt Bitcoin Futures ustanowił nowy rekord kilka dni po ubiegłotygodniowym ATH

W okresie dużej zmienności kursu bitcoina, rynek kontraktów futures wzrósł dość zdecydowanie bijąc rekord z ubiegłego tygodnia i kontynuując passę ustanawiania nowych szczytów. Bakkt handluje aktualnie na pułapie ponad 2000 BTC dziennie i to zaledwie po około dwóch miesiącach po uruchomieniu.

https://twitter.com/BakktBot/status/1199734145171230721

Tym razem handel kontraktami Bakkt Futures BTC wzrósł do ponad 3100 kontraktów. Obserwatorzy runku twierdzą, że plany wprowadzenia opcji na kontrakty futures stanowi zapowiedź dalszych wzrostów w tym zakresie.

Przełomowy wolumen na Bakkt pojawił się w dniu, w którym bitcoinowy handel spot bitcoin nie był niczym niezwykłym i osiągnął około 22 miliardów dolarów w ciągu ostatniego dnia. Pomimo tego prawie wszystkie rynki kontraktów futures pozostały ożywione. Dotyczy to również kontraktów BitMEX.

To jednak nie koniec. Według Bakkt Volume Bot już dzisiaj Bakkt osiągnął kolejne ATH. Wolumen obrotu wzrósł bowiem o 40 procent w porównaniu z poprzednim maksimum. Na podstawie szacunków modułu śledzącego wolumen może podwoić poprzednie ATH i osiągnąć 41 mln USD do końca dnia.

Bakkt Bitcoin Futures a kurs bitcoina

Poprzednie bicie rekordu wolumenu na Bakkt miało miejsce w czasie, gdy kurs bitcoina odbił się z ulgą w górę wykresu cenowego i sięgnął po 7500 USD zaledwie w kilka godzin od zanotowania poziomu 6000$. W chwili pisania tego tekstu cena BTC utrzymuje się na poziomie 7461 USD:

btc usd 28112019 tradingview
Wykres BTC USD od TradingView

Głowa do góry i pierś do przodu!

Zdecydowanego pobudzenia doświadczył również rynek kontraktów terminowych BitMex, po niedawnym spadku do około 1 miliarda USD w obrocie dziennym. Rynek ten wzrósł do ponad 3,6 miliarda dolarów w ciągu 24 godzin. W tym momencie próby shortowania BTC po raz kolejny spaliły na panewce. Również szybko bitcoin otrząsnął się z paniki po wiadomości o kradzieży 342 tys. ETH o wartości ponad 50 milionów dolarów z giełdy Upbit.

Niedawna aktywność Bakkt nie ujawnia jednak intencji traderów. Niektóre umowy mogą nigdy nie doczekać fizycznej dostawy, ale zostać sprzedane i przejść do kolejnego kontraktu.

Kontrakty futures na bitcoiny dają również rzut oka na ogólny sentyment rynkowy i potencjalne punkty oporu, ponieważ na niektórych poziomach cenowych powstają luki. W chwili, gdy bitcoin walczy o odzyskanie poziomu 10 000 USD – rynki kontraktów bitcoin futures mogą być kluczowe.

Jaka jest Wasza opinia odnośnie powyższych danych? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze