Bitcoin Futures Bakkt coraz bardziej interesujące dla instytucji

W oczach komentatorów wiele wskazuje na to, że ostatnia „chińska pompa na bitcoinie” poszturchała nieco inwestorów instytucjonalnych bitcoin. Bitcoin futures Bakkt wyglądają coraz lepiej i notują coraz lepsze wyniki. W dniu oszałamiającego, 42% wzrostu ceny BTC, kontrakty futures na giełdzie przyniosły obroty o wartości ponad 10 milionów dolarów. Był to niewątpliwie nowy rekord dla tego raczkującego – zdawać by się mogło – rynku.

Od tego czasu ten wolumen jest utrzymywany. Jednakże nie można z pewnością przypisywać wyników Bitcoin Futures Bakkt wystąpieniu Prezydenta Chin Xi Jinpinga. Przypomnijmy, że wyraził on zdecydowane poparcie dla technologii blockchain. Chwilę po słynnym już przemówieniu, kursy BTC, innych kryptowalut oraz aktywów powiązanych z blockchain zaczęły rosnąć.

Bitcoin Futures Bakkt cały czas rośnie

Według Bakkt Volume Bot na Twitterze, miniony tydzień był dla Bakkt niewątpliwie czasem bardzo owocnym. Ponownie, od czasu gwałtownego wzrostu w zeszły piątek z 7300 USD wolumen cały czas się utrzymywał przynosząc obrót kontraktami o wartości milionów dolarów dziennie.

https://twitter.com/BakktBot/status/1190526341818585088

Oczywiście dzienna, średnia wielkość wolumenu w wysokości 7 milionów USD w ciągu ostatniego tygodnia nie jest niczym niebotycznym biorąc pod uwagę, że rynek BTC przeżuwa setki milionów transakcji dziennie. Można jednak zastanowić się, czy Bakkt przypadkiem dopiero się nie rozkręca?

Nie tylko Bitcoin Futures Bakkt sygnalizuje zwiększone zainteresowanie ze strony środków instytucjonalnych. Jak informowaliśmy Was wcześniej, w październiku instytucje zwiększyły ilość otwartych pozycji na bitcoin na rynku CME.

CEO ICE jest optymistą w kontekście Bakkt

Dobre wyniki tygodniowe Bakkt zwróciły uwagę dyrektora generalnego Intercontinental Exchange (ICE). To firma, która stoi za nowojorską giełdą papierów wartościowych i znacznej częścią operacji kryptowalutowych.

Według innej publikacji w The Block, Jeffrey Sprecher zauważył, że istnieje duże zapotrzebowanie instytucjonalne na produkty pochodne Bitcoin. Dzieje się tak dlatego, że jest to sposób na uzyskanie ekspozycji kryptowaluty w szczególny sposób, zgodny z amerykańskimi regulacjami.

Wszystkie [rodzaje] instytucji finansowych rozmawiają z nami, patrzą na to i próbują dowiedzieć się, do czego to można dopasować, co pomyślą o tym globalni regulatorzy i tak dalej. A zatem wokół tego jest ogromna ilość dialogu.

Co sądzicie na temat poczynań Bakkt? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze