Martwy rynek BitMEX i lagi na Bitcoinie

BitMEX, najbardziej aktywny rynek kontraktów futures, zdecydowanie zwalnia tempo. Wolumen BTC na tej giełdzie spadł do najniższych poziomów w 2019 r. Dlaczego rynek BitMEX tak wygląda?

BitMEX wraca do aktywności na poziomach z listopada ubiegłego roku

Obecne wolumeny BTC na BitMEX przypominają sytuację z listopada 2018 r., kiedy BTC popadł w stagnację, po czym zaczął padać do nowych minimów. Istnieje powszechna opinia, że wolumeny BitMEX odzwierciedlają zainteresowanie BTC. Tym razem jednak komentarze w mediach społecznościowych nazywają ten rynek „martwym”:

BitMEX pokazywał rosnące zainteresowanie BTC w miesiącach letnich, kiedy przez pewien czas otwarte zainteresowanie kilkakrotnie przekraczało 1 miliard dolarów. Aktualnie BitMEX raportuje wolumeny w wysokości zaledwie 41,13 miliona. BTC jest trejdowany na poziomie 8 545 USD, podczas gdy inne giełdy widzą cenę spot powyżej 8 600 USD.

BTC wkracza teraz w scenariusz, w którym łatwo może pojawić się krzyż śmierci, ponieważ cena po raz kolejny szuka dołków poniżej 8 000 $. Cały rynek kryptowalut spadł do około 60 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin, z ponad 100 miliardów dolarów w ostatnich tygodniach.

Wolumen spot również spadł dla BTC, do 17 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin. Doszło natomiast do diametralnej zmiany w strukturze handlu. Ponad 85% wolumenu dotyczy Tether (USDT), w porównaniu z 75% z ostatnich kilku tygodni. Taką częstotliwość transakcji z udziałem USDT często obserwuje się podczas wyprzedaży.

Ogólna aktywność BTC również spada

Ogólnie aktywność BTC uległa spowolnieniu, włączając w to przepływ środków „do” i „z” giełd. Po kilku miesiącach rajdu BTC zaczyna jakby lagować.

https://twitter.com/thetokenanalyst/status/1195989981224943617

Giełdy nadal oznaczają napływ netto z ubiegłego tygodnia, co może sygnalizować gotowość do zrzucenia BTC na rynek.

https://twitter.com/thetokenanalyst/status/1195914596579774466

Jak wygląda sytuacja na rynku bitcoina z perspektywy analizy technicznej? Zajrzyjcie do najnowszego opracowania Jurka S.:

Dajcie znać, jaka jest Wasza opinia na temat spowolnienia aktywności BTC. Czy rynek BitMEX rzeczywiście wygląda, jakby był „martwy”?

Komentarze