Rekordowe 700 mln na Binance Futures | BitMEX – bój się?

Bitcoin Futures na Binance okazuje się być jedynym zwycięzcą na aktualnie słabym rynku. Wolumen obrotu osiąga lokalne minima, a rynkowi eksperci podkreślają, że mamy do czynienia z bardzo niską aktywnością rynku.

Analizując wolumeny różnych giełd operujących kryptowalutami, Mati Greenspan ujawnił, że rynki kryptowalut osiągnęły najniższy poziom pod względem aktywności.

Z odnotowanego kilka miesięcy temu szczytu obrotu w wysokości około 4 miliardów dolarów dziennie, Bitcoin prezentuje aktualnie mniej niż 200 milionów dolarów. Słowa Greenspana podzielają inni analitycy, w tym gigant instrumentów pochodnych BitMEX i platforma wymiany P2P – LocalBitcoins.

Dostawcy kontraktów futures jakkolwiek nie zdezerterowali z rynku. Zarówno CME Group, jak i nowo uruchomiony Bakkt nadal widzą to, co Greenspan określa jako „bardzo niską” aktywność.

Binance Futures i rekordowe 700 milionów $

Pomimo trudnych warunków rynkowych nie każda firma wydaje się być tym dotknięta w równym stopniu. Jak zauważył na Twitterze Skew_Markets, produkt Binance futures ustanowił wczoraj nowy rekord dziennego wolumenu obrotu.

Ponad 700 milionów dolarów obrotu odnotowano wczoraj w kontekście futures BTC/USD, co czyni go trzecim pod względem liczby obrotów za ofertami Huobi i BitMEX. Dla porównania Bakkt zarządzał w tym czasie 10 BTC (81 000 USD).

Skew informował w zeszłą sobotę o wyjątkowo słabym dniu dla BitMEX – jego wolumen spadł do 1 miliarda USD w porównaniu do najwyższych poziomów 14 miliardów USD notowanych pod koniec czerwca.

Czy mamy zatem do czynienia z bitwą gigantów? Czy Binance przeskoczy BitMEX w obszarze handlu instrumentami pochodnymi Bitcoina? Podyskutujmy…

Komentarze