Opcje na kontrakty bitcoin futures już 13 stycznia

2 748

Opcje na kontrakty bitcoin futures od CME za pasem. Już 13 stycznia ma wystartować nowe narzędzie przydatne przy zabezpieczaniu transakcji.

CME to największa na świecie giełda kontraktów futures. Była ona jednym z pierwszych instytucjonalnych organów finansowych, które zaoferowały handel kontraktami futures na Bitcoin w grudniu 2017 r. Odbyło się to podczas epickiego rajdu bitcoina do jego dotychczasowego ATH. Niektórzy upatrują w tym manipulacji, o czym możecie przeczytać tutaj:

W miarę wzrostu popytu na kontrakty futures powiązane z kryptowalutani, z czasem pojawiały się nowe produkty. Również od 2017 roku CBOE oferuje instytucjonalne opcje rozliczane w gotówce. Niedawno do tego grona dołączył również Bakkt, który dał możliwość fizycznego rozliczenia kontraktów futures.

Opcje Bitcoin na CME

Oferta opcji Bitcoin od CME z pewnością wzbogaci menu produktowe giganta. We wrześniu 2019 r. CME złożyło wniosek o podwojenie miesięcznego limitu otwartych pozycji kontraktów futures Bitcoin do 10 000 BTC. Ten ruch tłumaczyli zwiększającym się popytem na futures.

Opcje umożliwią traderom stosowanie alternatywnych strategii oraz oszczędzanie na marżach przy zastosowaniu kompensacji marży. Opcje CME na bitcoin będą miały minimalny krok notowania (tick size) ustawiony na 5 USD za BTC. W takim przypadku, przy kontraktach o wartości 5 BTC, wartość będzie zwiększać się o 25 USD.

Szczegółowe wyjaśnienie związku i różnic w zakresie opcji na kontraktach futures na Bitcoin a kontraktów futures znajdziecie tutaj.

Oznaka dojrzewającego rynku?

Jak już informowaliśmy wcześniej, ewolucja Bitcoina w stronę tradycyjnej sceny inwestycyjnej z obrotem instrumentami pochodnymi została ogłoszona jako znak dojrzałości. Jest to brama dla tradycyjnych inwestorów, aby zapoznać się z często niestabilnym, ale ekscytującym rynkiem. Może również doprowadzić do dalszego wzrostu zainteresowania i adopcji aktywów cyfrowych.

Oczywiście idą za tym również określone zagrożenia. Niektórzy uważają, że nagły napływ spekulantów przynosi tylko więcej nieświadomych uczestników na rodzący się rynek, co może być szkodliwe w procesie jego dojrzewania.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze