LG Electronics przygląda się krypto i technologii blockchain

796

Kryptowaluty i technologia blockchain znalazły się na liście obszarów biznesowych południowokoreańskiego giganta LG Electronics.

Rzecznik prasowy firmy podkreślił jednak, że na razie nie ma szczegółowych ustaleń.

Kolejny gigant zainteresowany rynkiem krypto

LG Electronics jest kolejną znaną firmą, która w ostatnich tygodniach oficjalnie przyznała, że interesuje się kryptowalutami. W połowie miesiąca informowaliśmy, że Microsoft wchodzi w Ethereum! Gigant z Redmond zainwestował w ConsenSys. Również Spotify przygląda się technologii blockchain i NFT, a Dara Khosrowshahi zapowiedział, że w przyszłości Uber zacznie akceptować kryptowaluty.

Technologia blockchain i kryptowaluty na liście LG Electronics

Informacja o uznaniu blockchain i kryptowalut za nowe obszary biznesowe LG Electronics została udostępniona podczas corocznego walnego zgromadzenia. Cel związany z blockchainem obejmuje rozwijanie i handel oprogramowaniem wykorzystującym blockchain, natomiast jeżeli chodzi o krypto, cel określono jako sprzedaż i pośrednictwo w sprzedaży kryptowalut.

Nic więc dziwnego, że szybko pojawiły się domysły, że południowokoreański gigant zamierza uruchomić własną giełdę kryptowalut, co jednak nie zostało potwierdzone przez rzecznika prasowego LG. Według niego nic nie zostało jeszcze przesądzone i jedynie wspomniano o możliwych obszarach biznesowych.

„Nothing has been decided yet. We just mentioned business areas in a broad manner”.

Warto jednak mieć na uwadze, że niedawno ogłoszono współpracę pomiędzy LG Electronics a domem aukcyjnym Seoul Auction Blue. Współpraca najprawdopodobniej dotyczy wspólnego projektu NFT.

Co na to konkurencja?

Wejście LG Electronics w technologię blockchain i kryptowaluty może przyśpieszyć adopcję krypto. LG nie będzie jednak pierwszą tego typu firmą, która postanowiła wykorzystać nowe technologie. Już wcześniej informowaliśmy, że konkurencyjny Samsung wprowadza technologię blockchain do śledzenia międzynarodowych przesyłek. Dodatkowo posiadacze telefonów obsługujących portfel Samsung Blockchain mogą łatwo korzystać z popularnych portfeli sprzętowych (szczegóły znajdziesz w artykule: Samsung dodał obsługę portfela sprzętowego do swoich smartfonów Galaxy).

Co sądzisz o wejściu kolejnego dużego gracza na rynek blockchain / kryptowalut? Czy zgadzasz się, że dzięki takim firmom adopcja krypto może przyspieszyć?

Może Cię zainteresować:

Komentarze