Uber zacznie akceptować kryptowaluty

CEO firmy Uber Dara Khosrowshahi zapowiedział, że za jakiś czas klienci będą mogli płacić za przejazdy kryptowalutami.

Nie podano co prawda konkretnej daty wprowadzenia krypto płatności, ale Khosrowshahi podkreślił, że temat jest istotny dla jego firmy. Na przeszkodzie stoi jedynie niekorzystny wpływ kryptowalut na środowisko.

Bitcoin jako magazyn wartości

Co więcej, podobnie jak wielu inwestorów, postrzega on Bitcoina i inne kryptowaluty jako magazyn wartości (zobacz również: Bitcoin jako store of value | Czy Bitcoin przechowuje wartość jak złoto?).

„I think right now what we see with Bitcoin [BTC] and some of the other cryptos that they are quite valuable as a store of value”.

Już w lipcu 2018 r. informowaliśmy, że Uber i Nike współpracuje z Coinbase. Klienci mogą płacić w kryptowalutach. Usługa była jednak dostępna tylko w kilku krajach (między innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Holandii).

Dara Khosrowshahi uważa, że to tylko kwestia czasu kiedy Uber zacznie przyjmować płatności w kryptowalutach. Zanim jednak będzie można skorzystać z tego rozwiązania, korzystanie z kryptowalut musi stać się bardziej przyjazne dla środowiska.

CEO firmy uważa, że obecnie mechanizm wymiany kryptowalut jest drogi i niekorzystny dla środowiska.

„The exchange mechanism is expensive, it’s not great for the environment”.

Khosrowshahi przyjął więc postawę zaprezentowaną przez Elona Muska, który w ubiegłym roku zawiesił możliwość płacenia za samochody Tesla z wykorzystaniem BTC. Szybko jednak wyjaśnił, że usługa zostanie przywrócona w momencie, w którym kryptowaluta będzie wykorzystywała przynajmniej 50% energii odnawialnej.

Dyrektor generalny firmy Uber stwierdził, że jego firma wprowadzi obsługę kryptowalut, jak tylko mechanizm wymiany stanie się mniej kosztowny i bardziej przyjazny dla środowiska.

„(…) as the exchange mechanism becomes less expensive and more environmentally friendly”.

Biorąc pod uwagę, że według organizacji Bitcoin Mining Council (BMC) wykorzystanie zielonej energii do wydobywania bitcoinów wzrosło w 2021 r. do 52,2%, prawdopodobnie nie trzeba będzie długo czekać na wprowadzenie nowej formy płatności za przejazdy.

Co sądzisz o płaceniu kryptowalutami za przejazdy? Czy chciałbyś korzystać z takiego rozwiązania?

Komentarze